موضوعات
همدان

دانشجویان خارجی بیشتر به همدان می‌آیند

نویسنده:
رئیس دانشگاه بوعلی سینا از افزایش 50 درصدی دانشجویان خارجی این دانشگاه در سال تحصیلی جدید خبر داد. «منصور غلامی» در گفت‌وگو با فارس با بیان اینکه امسال دانشگاه بوعلی سینا در همه رشته‌ها دانشجو پذیرش کرده است، اظهار کرد: 80 رشته کارشناسی، بیش از 90 رشته گرایش در کارشناسی ارشد و بیش از 110 رشته گرایش در مقطع دکتری در این دانشگاه وجود دارد....
1396/07/19
رئیس دانشگاه بوعلی سینا از افزایش 50 درصدی دانشجویان خارجی این دانشگاه در سال تحصیلی جدید خبر داد. «منصور غلامی» در گفت‌وگو با فارس با بیان اینکه امسال دانشگاه بوعلی سینا در همه رشته‌ها دانشجو پذیرش کرده است، اظهار کرد: 80 رشته کارشناسی، بیش از 90 رشته گرایش در کارشناسی ارشد و بیش از 110 رشته گرایش در مقطع دکتری در این دانشگاه وجود دارد.
وی با بیان اینکه دانشکده دامپزشکی یک رشته در مقطع کاردانی دارد، افزود: در حال حاضر 39 دانشجو در این رشته و 43 دانشجو نیز در مقطع کارشناسی ناپیوسته این دانشکده ثبت‌نام کرده‌اند. رئیس دانشگاه بوعلی سینا گفت: در مقطع کارشناسی پیوسته 1062 نفر، در مقطع کارشناسی ارشد شبانه و روزانه 990 نفر و در مقطع دکتری 160 نفر ثبت‌‌نام کرده‌اند. وی با تأکید بر اینکه در برخی از رشته‌ها با کاهش دانشجو مواجهیم، یادآور شد: این کاهش بیشتر در مقطع کارشناسی و در دانشکده‌های کشاورزی و علوم پایه مشاهده می‌شود.
غلامی در خصوص استقبال نکردن دانشجویان از این رشته‌ها گفت: نبود آینده شغلی مطلوب و وجود دانش‌آموختگان بیکار در این رشته‌ها یکی از عوامل استقبال نکردن از این رشته‌هاست. وی کاهش داوطلب و وجود ظرفیت بالای دانشگاه‌ها را از دیگر عوامل خواند و افزود: دانشجویان به سمت رشته‌هایی که آینده شغلی و بازار کار بهتری داشته باشند سوق پیدا کرده‌اند.
رئیس دانشگاه بوعلی سینا درباره تحصیل دانشجویان خارجی در این دانشگاه گفت: تعداد دانشجویان خارجی در دانشگاه رو به افزایش است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code