موضوعات
همدان

جشنواره هنرهای تجسمی استان در تویسرکان

نویسنده:
چهاردهمین جشنواره هنرهای تجسمی استان همدان از فردا در شهرستان تویسرکان برگزار می‌شود.
1396/06/12
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، مجید فروتن معاون فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان اظهار کرد: ٩٣ اثر از ١٥٠ اثر ارسال شده به دبیرخانه، در مرحله مقدماتی داوری برای ورود به کارگاه‌های علمی جشنواره پذیرفته شده است. وی عنوان کرد: ایجاد فضایی سالم و سازنده برای شناسایی توانمندی و خلاقیت هنرمندان، ایجاد بستری مناسب برای رشد و شناخت استعدادها، ارتقای انگیزه و حس خلاقیت در حوزه‌های هنری، فراهم‌آوردن فضای هنری برای ارتباط نزدیک هنرمندان جوان استان با اساتید پیشکسوت و تبادل اندیشه‌ها و فراهم ساختن زمینه مناسب برای رقابتی سازنده به منظور ارتقای کیفی آثار هنری از جمله اهداف این جشنواره است.
معاون فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان افزود: این دوره از جشنواره در بخش‌های گرافیک (طراحی پوستر و آرم)، نقاشی، تصویرسازی و طراحی برگزار می‌شود. در رشته‌های کاریکاتور، تهذیب و حجم (گل و سفال) آثار به حد نصاب نرسید.
فروتن با بیان اینکه انتخاب موضوع در همه بخش‌های جشنواره در مرحله نخست داوری آزاد بود، اظهار کرد: نگاه هنرمندان به شعار سال «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال»، نماز، دفاع مقدس، ترویج فرهنگ صلح و بشردوستی، صرفه‌جویی، سبک زندگی و حقوق شهروندی در اولویت ستاد برگزاری جشنواره است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code