موضوعات
همدان

تعطیلی ۱۵۰ واحد صنعتی در همدان

نویسنده:
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی همدان گفت: ۸۷۰ واحد تولیدی دارای پروانه در شهرک‌های صنعتی همدان استقرار دارند که۱۵۰ واحد تولیدی و صنعتی تعطیل است.
1396/05/18
به گزارش تسنیم، کیوان گردان  در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت روز خبرنگار و صنایع کوچک اظهار داشت: بر اساس سیاست‌های سازمانی از 14 تا 21 مردادماه هفته صنایع کوچک است که به این مناسبت برنامه‌های مختلفی را در استان
داریم.
گردان بیان کرد: 19 مرداد ماه مراسم روز ملی صنایع کوچک در تهران برگزار می‌شود، استان همدان موفق‌ترین استان در انتخاب طرح‌ها و واحدهای نمونه کشور شده و با تلاش‌های واحدها در 4 حوزه طرح‌های صنعتی برتر، واحدهای صنعتی برتر، شرکت‌های خدماتی و یک خوشه صنعتی حائز رتبه شده است.
وی عنوان کرد: حدود 2900 هکتار اراضی صنعتی در استان را داریم که 1300 هکتار آن آماده‌سازی شده و واحدهای صنعتی در آن در حال فعالیت هستند ضمن اینکه تاکنون 870 واحد تولیدی دارای پروانه در شهرک‌ها مستقر ند.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی همدان با اشاره به اینکه 29 شهرک و ناحیه صنعتی مصوب، یک شهرک فناوری و یک منطقه ویژه اقتصادی در همدان در حال فعالیت هستند، گفت: برای شهرک‌ها اشتغال ایجاد شده است.
گردان عنوان کرد: در حوزه زیرساخت‌های صنعتی در یک سال گذشته و سیاست‌های دولت سعی شده تا بستر مناسبی را در شهرک‌ها ایجاد کنیم و در این زمینه عمده نیازهایی را که برای تأمین زیر ساخت‌ها وجود داشته تأمین کرده‌ایم تا بتوانیم واحدهای بیشتری را در شهرک‌ها مستقر کنیم.
وی اظهار داشت: تاکنون 153 مگاوات برق و 484 لیتر بر ثانیه آب تأمین شده و 21 شهرک همدان دارای گاز هستند. در حوزه تلفن ثابت نیز 23 مورد از واحدها دارای خط ثابت شده است. در راستای حفظ محیط زیست نیز 9 تصفیه‌خانه در حال بهره‌برداری داریم که از این تعداد 4 مورد قبل از سال 92 و 5 مورد آن بعد از سال 92 به بهره‌برداری رسیده تا محیطی غیر آلاینده داشته باشیم.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی همدان با بیان اینکه در حوزه فضای سبز در مجموع مساحت 86 هکتار فضای سبز وجود دارد، افزود: 182 هزار اصله نهال دائمی و 43 هزار اصله نهال درختچه در فضای شهرک‌ها کاشته شده است.
وی ادامه داد: تاکنون حدود 50 درصد زمین‌های شرکت واگذار شده و سعی ما بر این است تا زمین‌های بیشتری را آماده‌سازی کنیم. گردان با اشاره به اینکه سال گذشته برای نخستین بار در استان 2 پاویون اختصاصی از تولیدات استان را در 2 نمایشگاه بین المللی داشتیم اعلام کرد: این 2 نمایشگاه در world food  مسکو و عراق برگزار شد و تنها استانی در کشور بودیم که پاویون اختصاصی داشت.
وی افزود: 4 واحدی که در نمایشگاه مسکو شرکت کردند 3 میلیون دلار صادرات قرارداد بسته‌اند. در نمایشگاه بغداد نیز 2 میلیون دلار قرارداد بسته شد و بعد از بازگشت نیز مشتریان جذب شده همچنان در حال عقد قراردادهایی هستند .ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code