موضوعات
همدان

ترکیب تیم کشتی فرنگی‌ همدان

نویسنده:
فرنگی‌کاران همدانی اعزامی به رقابت‌های انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی کشور عصر پنجشنبه (20 مهر) با برگزاری یک دوره مسابقه به میزبانی سالن فردوسی شهر همدان شناخته شدند....
1396/07/24
فرنگی‌کاران همدانی اعزامی به رقابت‌های انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی کشور عصر پنجشنبه (20 مهر) با برگزاری یک دوره مسابقه به میزبانی سالن فردوسی شهر همدان شناخته شدند.
رئیس هیأت کشتی استان همدان در این باره گفت: در این پیکارها و در وزن 55 کیلوگرم یونس علی‌آبادی از نهاوند، در وزن 60 کیلوگرم مهران محسنی، در وزن 63 کیلوگرم حسین علی‌بیگی، در وزن 67 کیلوگرم حسین صاحبی و در وزن 72 کیلوگرم مجید ایمانی همگی از همدان عنوان‌های قهرمانی را کسب کردند.
«علی رحیمی‌فر» در گفت‌وگو با ایرنا اظهار کرد: همچنین در وزن 77 کیلوگرم علی خزائی از اسدآباد، در وزن 82 کیلوگرم حمید شکوهی از تویسرکان، در وزن 87 کیلوگرم وحید محمدی نصرت از همدان، در وزن 97 کیلوگرم مسلم گیوی از نهاوند و در وزن 135 کیلوگرم سروش رنجبر از همدان مقام‌های نخست را به دست آوردند. وی اضافه کرد: همچنین در بخش تیمی همدان با 80 امتیاز سکوی قهرمانی را کسب کرد، نهاوند با 78 امتیاز در جایگاه دوم ایستاد، تویسرکان با 77 امتیاز سوم شد، اسدآباد با 27 امتیاز در جای چهارم قرار گرفت، کبودراهنگ با 21 امتیاز در مکان پنجم ایستاد و بهار با 12 امتیاز مقام ششم را به دست آورد.
رحیمی‌فر عنوان کرد: این رقابت‌ها به مناسبت گرامیداشت سرلشکر شهید حاج حسین همدانی به میزبانی سالن فردوسی شهر همدان برگزار شد.

حضور آرزو حکیمی در مسابقات آسیایی
«آرزو حکیمی» پرافتخارترین قایقران تاریخ ورزش همدان راهی رقابت‌های آسیایی شد.
به گزارش ایرنا، تیم ملی آب‌های آرام به منظور شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا در حالی به چین اعزام شد که در ترکیب این تیم آرزو حکیمی از بهترین قایقرانان تاریخ ورزش کشور و همدان حضور دارد.
آرزو حکیمی پس از سپری کردن دوره مصدومیت خود باز هم در رقابت‌های کشوری حضور یافت و با درخشش در این مسابقات به اردوی تیم ملی دعوت شد. این قایقران زیر 23 سال همدانی 6 سال قبل به تیم ملی قایقرانی راه یافت و 3 مدال طلا و یک مدال برنز در قهرمانی آسیا 2011 تهران و همچنین مقام چهارم در رقابت‌های جوانان جهان در آلمان 2011 را کسب کرد.
او جوان‌ترین ورزشکار ایرانی در مسابقات المپیک 2012 لندن و نخستین بانوی قایقران ایرانی (در رشته کایاک) در المپیک است.
این قایقران همدانی پس از مدت‌ها دوری از مسابقات به دلیل مصدومیت، بار دیگر شانس خود را برای کسب مدال آزمایش می‌کند.
این رقابت‌ها 23 تا 26 مهرماه جاری در شهر شانگهای چین برگزار می‌شود.

موفقیت ورزشکاران بیماری‌های خاص
دومین دوره رقابت‌های فدراسیون ورزش بیماران خاص و پیوند اعضای کشور با کسب 10 مدال رنگارنگ برای ورزشکاران منتخب تیم همدان به پایان رسید.
نایب‌رئیس هیأت ورزش‌های بیماران خاص و پیوند اعضای همدان در گفت‌وگو با ایرنا گفت: در این رقابت‌ها که به مدت 2 روز در مجموعه ورزشی المپیک جزیره کیش برگزار شد، در بخش رنکینگ بازی‌های کشوری پیوند اعضای بانوان به ترتیب نمایندگان اصفهان، همدان و کردستان و در بخش آقایان تهران، اصفهان و فارس مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.
«علیرضا نوروزی» با بیان اینکه در این پیکارها تیم منتخب همدان صاحب 6 نشان طلا، 3 نقره و یک برنز شد، افزود: در رشته ورزشی دارت و در رده سنی 19 تا 29 سال مصطفی آرمزد از همدان قهرمان شد و زانکو الماسی از کردستان و امیر بنیلی از سمنان به ترتیب دوم و سوم شدند.وی بیان کرد: همچنین در بخش بانوان، در رشته ورزشی دارت و در رده سنی 19 تا 29 سال مریم فریدونی از همدان قهرمان شد و الناز ایزدی و زهرا علی خاصی از اصفهان به ترتیب دوم و سوم شدند. ضمن اینکه در رده سنی 40 تا 49 سال نیز طاهره شمخانی از همدان به مدال طلا دست یافت و اعظم زارعی از اصفهان و گلزار باباخانی از زنجان به ترتیب دوم تا سوم شدند.
نوروزی اضافه کرد: در رشته ورزشی اسکواش و در رده سنی 30 تا 39 سال، مرضیه یارخلجی از تهران، اعظم غفاری شریف و سمیه کریمی هر 2 از همدان به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.
وی عنوان کرد: در رشته تنیس روی میز نیز در رده سنی 19 تا 29 سال، بهاره بیگی و محیا حق‌نظری از همدان و آرزو پارسا از سمنان به ترتیب رتبه‌های برتر اول تا سوم این دوره از رقابت‌ها را از آن خود کردند.
وی یادآور شد: همچنین در رشته تنیس روی میز رده سنی 30 تا 39 سال، معصومه برجی به‌ عنوان قهرمانی دست یافت و در پرتاب نیزه رشته دو و میدانی نیز محسن کرمی از همدان قهرمان شد.
دومین دوره بازی‌های کشوری پیوند اعضا بزرگداشت مرحوم دکتر عباس یزدان‌پناه، رئیس اسبق هیأت ورزش بیماران خاص و پیوند اعضای استان اصفهان به مدت یک هفته به میزبانی جزیره کیش برگزار شد.
این بازی‌ها در 9رشته دو و میدانی، بدمینتون، تنیس روی میز، اسکواش، دارت، شنا، بولینگ، دوچرخه‌سواری و پتانک و در 2 بخش بانوان و آقایان انجام شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code