موضوعات
همدان

آموزش باغبانی به کودکان همدانی

نویسنده:
مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری همدان از برگزاری نخستین جشنواره «کودک و باغبانی» در پارک مردم شهر همدان خبر داد.
1396/06/12
وحید علی ضمیر در گفت‌وگو با مهر افزود: به همین منظور سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری همدان در راستای اشاعه فرهنگ نگهداری از گل و گیاه و ارتباط نزدیک‌تر کودکان با طبیعت و افزایش روحیه نشاط و شادابی کودکان نخستین جشنواره کودک و باغبانی را برگزار می کند. وی آموزش چهره به چهره کاشت گل به کودکان با هدف احترام به طبیعت و حفظ محیط زیست، برگزاری مسابقه نقاشی برای کودکان با موضوع فضای سبز و اجرای یک برنامه شاد آموزشی در خصوص نقش و اهمیت فضای سبز و ضرورت حفظ و نگهداری آن را از محورهای این جشنواره عنوان کرد.  
علی ضمیر ادامه داد: آموزش چهره به چهره کودکان به منظور بالا بردن اطلاعات آنان درباره نقش و اهمیت فضای سبز شهری، پر کردن بخشی از اوقات فراغت آنان با اجرای برنامه های فرهنگی و آموزشی و به خصوص ایجاد انگیزه برای نگهداری از فضای سبز از اهداف اصلی برگزاری نخستین جشنواره کودک و باغبانی در همدان است.
وی با بیان اینکه کودک مشتاق به باغبانی پیش از هر چیز به یک بستر برای کاشت گل و گیاه نیاز دارد، گفت: در خانه های آپارتمانی که امکان بستر زمینی برای این کار نیست بهتر است والدین با تهیه گلدان، کودک را به باغبانی تشویق کنند. علی ضمیر گفت: در حاشیه برگزاری جشنواره ۳۰ گروه آموزشی به کودکان اصول اولیه باغبانی را آموزش خواهند داد. مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری همدان با یادآوری برگزاری برنامه درروز دوشنبه ۱۳ شهریور ماه در محل پارک مردم همدان از والدین درخواست کرد فرصت تجربه در کاشت و باغبانی را به فرزندان خود بدهند و در این برنامه شرکت کنند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code