موضوعات
همدان

اعتبار 10 هزار میلیاردی برای توسعه اشتغال روستایی

نویسنده:
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان از اعتبار 10 هزار میلیارد ریال برای توسعه اشتغال روستایی خبر داد.
1396/07/22
به گزارش ایسنا، «احمد توصیفیان» در جلسه انعقاد تفاهمنامه میان استانداری همدان و اداره کل فنی و حرفه‌ای و صندوق کارآفرینی امید که در جهت روستای بدون بیکار برگزار شد، اظهار کرد: انعقاد این تفاهمنامه را به فال نیک می‌گیریم چراکه یکی از بخش‌های مهم اقتصاد که همان توسعه اشتغال روستایی است، فعال خواهد شد.
وی با بیان اینکه امروزه جمعیت روستایی استان از شرایط بهتری برخوردار است، افزود: کشاورزی تنها ظرفیت استان نیست بلکه با فعال کردن بخش روستایی در حوزه گردشگری، صنایع‌دستی و همچنین قطعه‌سازی اشتغال رونق خواهد گرفت.
وی یادآور شد: با فعال کردن اقتصاد در این مناطق نه‌تنها جمعیت روستایی حفظ می‌شود بلکه مهاجرت معکوس نیز صورت خواهد گرفت.
توصیفیان عنوان کرد: در برنامه ششم توسعه پیش‌بینی شده که است 5 هزار روستا بتوانند توانمند شوند. از این تعداد 598 روستا سهم استان همدان است که سالانه توانمندی 118 روستا پیش‌بینی شده است.
وی با بیان اینکه تاکنون 90 روستا شناسایی شده است، افزود: آنها روستاهایی هستند که مزیت محوری‌شان شناسایی شده است.
مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان همدان نیز در ادامه این جلسه با بیان اینکه اجرایی شدن این تفاهمنامه برای هر کدام از ادارات تعهد اشتغال ایجاد می‌کند، عنوان کرد: 100 نفر مربی مختص روستا در استان همدان فعالیت می‌کنند، ضمن اینکه 150 کارگاه روستایی در استان وجود دارد.
«وهب مختاران» بیان کرد: فنی و حرفه‌ای آمادگی دارد که بالاتر از تعهد خود در حوزه ارائه آموزش‌ها فعالیت ‌کند و انتظار داریم سایر دستگاه‌ها نیز به نوعی نقش خود را ایفا کنند.
معاون صنایع‌دستی اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان همدان نیز در این مراسم با اشاره به اینکه سازمان میراث‌فرهنگی طرح ضربتی ایجاد اشتغال را در حال اجرا دارد، افزود: 4 روستا از روستاهای استان پایلوت این طرح قرار گرفته‌اند تا آموزش‌های لازم به اهالی آنها در حوزه ایجاد اشتغال پایدار ارائه شود. «علیرضا قاسمی» بیان کرد: از طرح روستای بدون بیکار نیز استقبال می‌کنیم و در حوزه آموزش به روستاییان در زمینه‌هایی همچون صنایع‌دستی همکاری لازم را خواهیم داشت.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code