موضوعات
همدان

آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در همدان

نویسنده:
مدیرعامل ستاد دیه در همدان گفت: در 6 ماه نخست امسال 140 زندانی جرائم غیرعمد در همدان به آغوش خانواده‌های خود بازگشتند....
1396/07/18
مدیرعامل ستاد دیه در همدان گفت: در 6 ماه نخست امسال 140 زندانی جرائم غیرعمد در همدان به آغوش خانواده‌های خود بازگشتند.
«یدالله روحانی‌‌منش» در گفت‌وگو با فارس با اشاره به زندانی شدن تعدادی از افراد به خاطر جرائم غیرعمد اظهار کرد: در 6 ماه نخست امسال 140 نفر از این زندانیان از بند رهایی یافتند. وی با اشاره به اینکه نقش شهروندان را در این امر خداپسندانه نمی‌توان نادیده انگاشت، افزود: از این تعداد زندانی آزاد شده از بند 137 نفر آقا و 3 نفر خانم هستند. همچنین 17 نفر پرونده مربوط به دیه، 19 نفر زندانی مهریه، 2 نفر زندانی نفقه و از همه مهم‌تر 102 نفر محکوم به بخش مالی دارند.
مدیرعامل ستاد دیه در استان همدان با تأکید بر اینکه پرونده‌های دیه به صندوق خسارت‌های بدنی ارسال شد، تصریح کرد: حدود یک‌ میلیارد و 500 هزار تومان برای این مهم اختصاص یافت و تعدادی از مددجویان از این طریق آزاد شدند.
وی با بیان اینکه مبلغ حدود یک‌ میلیارد و 600 میلیون تومان به صورت اعسار به تقسیط تامین و مورد پذیرش قرار گرفت، گفت: با مذاکراتی که با شرکت‌های بیمه‌گر به عمل آمد، مبلغی حدود یک‌ میلیارد و 300 هزار تومان برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در استان اختصاص یافت.
روحانی‌منش به دعوت شکات اشاره‌ کرد و گفت: با بررسی‌های به عمل آمده درخصوص پرونده‌های شکات، مبلغی حدود 6 میلیارد و 200 میلیون تومان در شورای تخمین تعیین و از این رقم حدود یک‌ میلیارد و 400 میلیون تومان به صورت وام بانکی پرداخت شد.
وی تصریح کرد: تعدادی از مددجویان با پرداخت مبلغ 13 میلیارد و 23 میلیون ریال در قالب کمک ستاد دیه آزاد شدند. در این میان، مددجویان نیز خود مشارکت و مبلغ 3 میلیارد و 654 میلیون ریال پرداخت کردند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code