موضوعات
همدان

اجاره‌بها؛ تنها رشد بازار مسکن

نویسنده:
عضو هیأت‌مدیره اتحادیه مشاورین املاک همدان از افزایش اجاره‌بها در نقاط مختلف شهر همدان خبر داد و گفت: در 3 ماه نخست امسال در همدان اجاره‌بهای مسکن به طور متوسط رشد 6 درصدی دارد....
1396/05/16
عضو هیأت‌مدیره اتحادیه مشاورین املاک همدان از افزایش اجاره‌بها در نقاط مختلف شهر همدان خبر داد و گفت: در 3 ماه نخست امسال در همدان اجاره‌بهای مسکن به طور متوسط رشد 6 درصدی دارد.
شهرام رحیم‌بخش در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در حالی که قیمت مسکن در همدان افزایش چندانی نداشته اجاره‌بهای این شهر بین 3 تا 9 درصد رشد داشته است.
وی تصریح کرد: اجاره‌بها در شهرک‌های مدنی، بهشتی، الوند و فرهنگیان رشد 3 درصدی، شهرک مدرس و در رینگ اول شهر همدان نیز افزایش 4/5 درصدی دارد.
رحیم‌بخش افزود: در محدوده آرامگاه بوعلی ‌سینا، متخصصین، استادان و مهدیه اجاره‌بهای مسکن 9 درصد و در منطقه اعتمادیه و امیریه 8 درصد رشد دارد.
عضو هیأت‌مدیره اتحادیه مشاورین املاک همدان با بیان اینکه متغیرهای مختلفی در قیمت مسکن تأثیر دارد، عنوان کرد: امکان دارد قیمت مسکن به علت فعل و انفعالات اقتصادی و تشکیل کابینه جدید دچار شوک شود، اما در شرایط فعلی قیمت مسکن افزایشی نخواهد داشت.
وی خاطرنشان کرد: در 3 ماه نخست امسال تعداد معاملات فروش مسکن در همدان 2 درصد و تعداد اجاره‌نامه‌ها 45 درصد رشد داشته است.
رحیم‌بخش با تأکید بر اینکه قیمت مسکن در همدان طی 2 سال اخیر از ثبات خوبی برخوردار بوده است، افزود: در شهرک مدنی قیمت یک دستگاه آپارتمان با متراژ متوسط و نوساز متری یک میلیون و 200 هزار تومان، در شهرک فرهنگیان متری یک میلیون و 500 هزار تومان و در شهرک بهشتی یک میلیون و 400 هزار تومان است. عضو هیأت‌مدیره اتحادیه مشاورین املاک همدان اضافه کرد: چنین مسکنی در شهرک مدرس یک میلیون و700 هزار تومان، در محلات قدیمی و خیابان‌های منتهی به میدان امام خمینی (ره) 2 میلیون و 200 هزار تومان، در خیابان‌های میرزاده عشقی، طالقانی و مهدیه به ترتیب 2 میلیون و 300 و 2 میلیون و 500 هزار تومان است.
وی اظهار کرد: همچنین قیمت یک دستگاه آپارتمان با متراژ متوسط و نوساز در متخصصین، استادان و سعیدیه بالا بین 2 میلیون و 400 تا 2 میلیون و 500 هزار تومان و در بخش‌هایی از پردیس و متخصصین و حکیم 3 میلیون و 500 هزار تومان به بالاست.
رحیم‌بخش با بیان اینکه در 4 سال گذشته تولید مسکن واقعا اُفت داشته و نسبت به رشد جمعیتی بسیار کمتر بوده است، ادامه داد: آمار دقیقی از خانه‌ها در همدان وجود ندارد به علت اینکه اختلاف فاحشی بین دستگاه‌های مختلف در این زمینه وجود دارد.
عضو هیأت‌مدیره اتحادیه مشاورین املاک همدان با بیان اینکه رکود بخش مسکن بسیار عمیق است، اظهار کرد: سال‌ها شاهد چنین رکودی در بخش مسکن نبودیم که عمده‌ترین علت آن رکود اقتصاد کشور است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code