موضوعات
گلستان

گلستانی ها قتل عام مسلمانان میانمار را محکوم کردند

نویسنده:
نمازگزاران گلستانی پس از اقامه نمازجمعه با انجام راهپیمایی و تجمع در صفوف نماز عبادی - سیاسی جمعه با سردادن شعار، کشتار بی‌رحمانه مسلمانان میانمار را محکوم کردند.
1396/06/19
به گزارش مهر، مردم متدین و خداجوی استان در محکومیت جنایات دولت دیکتاتور و بودائیان افراطی میانمار، مسیر مصلاهای نمازجمعه را پیاده طی کردند یا در صفوف نمازجمعه شعار دادند و همزمان با سردادن شعارهایی، خواستار محکومیت جنایات علیه مسلمانان میانمار شدند.

امام جمعه گرگان: مسلمانان به کشتار میانمار اعتراض کنند
نماینده ولی فقیه در استان با بیان این که کشورهای مسلمان باید نسبت به کشتار اهالی میانمار اعتراض کنند، از سکوت آمریکا مقابل این کشتار انتقاد کرد.
به گزارش مهر، آیت الله «سید کاظم نورمفیدی» در خطبه های نماز جمعه شهرستان گرگان با اشاره به اینکه غدیر روز تعیین رهبری و امامت امت اسلامی است، وجود یک رهبر و پیشوا را برای تمام جوامع بشری ضروری دانست و تصریح کرد: اگر دین نباشد همه چیز به هم می ریزد.امام جمعه گرگان گفت: یکشنبه ۱۹ شهریور روز وفات آیت الله طالقانی است. ایشان مشغول دفاع از اسلام و شریعت بودند و به عنوان یک روحانی با سواد، فرهیخته، مبارز و شجاع مطرح بودند.
آیت الله نورمفیدی بیان کرد: آیت الله طالقانی بارها تبعید شد ولی مقابل این سختی ها ایستادگی کرد.
امام جمعه گرگان در ادامه به کشتار مردم میانمار اشاره کرد و گفت: قضایای میانمار این روز ها دل هر انسانی را آتش می زند.
وی با بیان این که از سال ۲۰۱۲ این کشتارها در میانمار شروع شد، اظهار کرد: عده زیادی از انسان ها را در میانمار آتش زدند و عده زیادی را از خانه و کاشانه خود بیرون کردند. این موضوع امروز دوباره آغاز شده است.نماینده ولی فقیه در استان اظهار کرد: بهانه دولت یا ارتش میانمار این است که اینها شهروندان خارجی هستند، این در حالی است که مردم صدها سال در آنجا زندگی کرده اند.وی با گلایه از برخورد جوامع مختلف با این کشتار، گفت: اگر در ایران چند قاچاقچی اعدام شوند سریع در دنیا صداها بلند می شود، حال این همه آدم بی گناه به آتش کشیده می شوند، ولی هیچ صدایی شنیده نمی شود.امام جمعه گرگان با تاکید بر این که جوانان ما باید آمریکا و حقوق بشر آمریکایی را بشناسند، گفت: صدای حقوق بشر آمریکا درباره جنایات میانمار شنیده نمی شود.
امام جمعه گرگان با بیان این که مسلمانان باید فکری به حال این حادثه کنند، خواستار توجه کشورهای غیر اسلامی به کشتار مسلمانان میانمار شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code