موضوعات
گلستان

کاهش ۲۶درصدی تصادفات فوتی در گلستان

نویسنده:
رئیس پلیس راهور گلستان از کاهش ۲۶ درصدی تصادفات فوتی در استان خبر داد. به گزارش فارس سرهنگ «ایوب شرافتی» اظهار کرد: در گلستان بیش از ۵۰۰ هزار وسیله نقلیه وجود دارد، در واقع به ازای جمعیت یک میلیون و ۹۵۰ هزار نفری استان به ازای کمتر از 4 نفر یک وسیله نقلیه در استان وجود دارد...
1396/09/04
رئیس پلیس راهور گلستان از کاهش ۲۶ درصدی تصادفات فوتی در استان خبر داد. به گزارش فارس سرهنگ «ایوب شرافتی» اظهار کرد: در گلستان بیش از ۵۰۰ هزار وسیله نقلیه وجود دارد، در واقع به ازای جمعیت یک میلیون و ۹۵۰ هزار نفری استان به ازای کمتر از 4 نفر یک وسیله نقلیه در استان وجود دارد.
وی تصریح کرد: از سال ۱۳۹۱ تا سال جاری شاهد شیب نزولی تصادفات درون‌شهری در استان هستیم.
رئیس پلیس راهور گلستان اظهار کرد: در حوزه ترافیک باید آن‌قدر تلاش کنیم و مردم نیز همکاری داشته باشند که حتی یک نفر هم در حوزه ترافیک حادثه و فوتی نداشته باشیم.
شرافتی بیان کرد: وضعیت تصادفات درون‌شهری و حوادث فوتی و جرحی شیب نزولی را شاهد هستیم که این وضعیت با تلاش ارگان‌های مرتبط با حوزه ترافیک، ایجاد زیرساخت‌ها و از طرفی بحث فرهنگ‌سازی محقق می‌شود. با وجود این اگر زیرساخت‌ها مناسب باشد و وسیله ایمن داشته باشیم و راننده دانش و فرهنگ رانندگی نداشته باشد، به نقطه آرمانی خود نمی‌رسیم.

افزایش حوادث ترافیکی در کمربندی گرگان
این مسئول انتظامی بیان کرد: در 7 ماه امسال در شهر گرگان ۲۰ نفر از شهروندان در حوادث ترافیکی جان خود را از دست داده‌اند که ۵۰ درصد از افراد جان‌باخته در کمربندی گرگان بودند.
رئیس پلیس راهور گلستان افزود: این که کمربندی از درون شهر بگذرد زیبنده شهر گرگان نیست. باید کمربندی گرگان به خارج از شهر منتقل شود تا شاهد کاهش تصادفات فوتی در این نقطه باشیم.
شرافتی در ادامه به نصب دوربین‌های هوشمند در استان اشاره کرد و گفت: راه‌های کنترل ترافیک به صورت سنتی دیگر پاسخگوی کنترل ترافیک نیست و باید به سمت سیستم‌های هوشمند کنترل ترافیک برویم.
وی گفت: در استان بیش از ۹۰ دستگاه دوربین هوشمند وجود دارد که ۵۰درصد آن‌ها در شهر گرگان مستقر هستند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code