موضوعات
گلستان

پرداخت ۳۹ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید

نویسنده:
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان از پرداخت ۳۹ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به ۲۶ واحد تولیدی استان از ابتدای امسال خبر داد.
1396/08/14
به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان «حسینقلی قوانلو» اظهار کرد: امسال درخواست دریافت تسهیلات رونق تولید 623 طرح و واحد تولیدی استان به میزان 806 میلیارد تومان در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان تصویب وبه بانک‌ها ارجاع شده است. متاسفانه بنا به دلایل مختلف تاکنون فقط 26 واحد موفق به دریافت 39 میلیارد تومان تسهیلات شده‌اند که امیدواریم با تلاش بیشتر بانک‌های استان این روند سریع‌تر شود.
قوانلو با ارائه گزارشی از عملکرد کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان در طرح رونق تولید در سال گذشته گفت: در سال گذشته با عملکرد بسیار مطلوب همه اعضای کارگروه به ویژه بانک‌ها 950 درخواست با نیاز تسهیلاتی حدود هزار میلیارد تومان در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان تصویب و به بانک‌ها ابلاغ شد. در نهایت 413 واحد و طرح تولیدی موفق به دریافت 477 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید شدند که با توجه به سهمیه اولیه تعیین شده برای استان از محل اجرای این طرح که مبلغ 422 میلیارد تومان بود موفق به جذب 112 درصدی اعتبارات این طرح شدیم و از لحاظ جذب سهمیه در جایگاه دوم کشور قرار گرفتیم.
به گفته وی، در سال گذشته همچنین بانک‌های استان به 258 واحد تولیدی استان مبلغ 252 میلیارد تومان تسهیلات از محل دیگر منابع بانکی اعطا کردند که در مجموع 671 واحد و طرح تولیدی استان 729 میلیارد تومان تسهیلات دریافت کردند. این میزان تزریق نقدینگی به حوزه تولید استان بی‌سابقه بود و سبب رونق تولید در استان شد.
قوانلو گفت: بر مبنای منابع بانکی موجود در استان‌ها هم استان عملکرد بسیار مطلوبی داشته و در جایگاه سوم کشور قرار گرفته است.
وی با اشاره به طرح بازسازی و نوسازی صنایع که امسال در حال اجراست، گفت: 156 واحد تولیدی استان برای دریافت این تسهیلات ثبت‌نام کرده‌اند که 59 واحد به بانک‌ها معرفی شده‌‌اند و از این نظر استان در جایگاه نخست کشور قرار دارد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code