موضوعات
گلستان

میزبانی موکب گلستان از زائران اربعین حسینی

نویسنده:
جانشین ستاد اربعین گلستان گفت موکب‌های این استان به مدت 20 روز از سوم تا 23 آبان‌ماه امسال میزبان زائران اربعین حسینی در کشور عراق خواهد بود.
1396/07/18
به گزارش ایرنا «علی‌اصغر طهماسبی» در نشست ستاد هماهنگی اربعین استان اظهار کرد: ظرفیت اعلام‌شده توسط مرکز به گلستان، روزانه پذیرایی از 10 هزار زائر خواهد بود که با توجه به تجربه سال قبل این رقم تا 15 هزار نفر نیز قابل افزایش است. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اضافه کرد: 50 درصد ظرفیت پذیرایی از زائران در موکب علی‌بن موسی‌الرضا(ع) و بقیه در سایر موکب‌های استان برنامه‌ریزی شده است. طهماسبی افزود: تاکنون 9 موکب از استان برای خدمت‌رسانی به زائران در ایام اربعین شناسنامه‌دار شده‌اند و 2 موکب دیگر پس از طی مراحل اداری ثبت خواهد شد و با این احتساب تعداد موکب‌های گلستان در مراسم اربعین سال جاری در عراق به 11 موکب می‌رسد.
جانشین ستاد اربعین گلستان گفت تاکنون 1800 گلستانی در سامانه سماح (درخواست روادید برای سفر به عراق در ایام اربعین) ثبت‌نام کرده‌اند که مدیریت حج و زیارت استان باید اطلاع‌رسانی دقیق در این خصوص به مردم داشته باشد.
به گفته وی برای اعزام روحانی به موکب‌ها هم باید استعلام از بعثه مقام معظم رهبری مستقر در حج و زیارت و عتبات عالیات استان دریافت شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code