موضوعات
گلستان

مرزنشین گمیشانی پرنده مصدوم را به محیط زیست رساند

نویسنده:
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان های بندرترکمن و گمیشان گفت: یکی از اهالی روستاهای مرزی گمیشان با طی مسافت 50 کیلومتری در شب، یک بهله بوتیمار مصدوم را برای درمان به محیط زیست غرب گلستان تحویل داد.
1396/05/22
به گزارش همشهری «علی بیانی» گفت: این علاقه مند به محیط زیست که ساکن روستای قلعه جیق است با خودروی شخصی پرنده مصدوم را به محیط زیست رساند.
وی افزود: ماموران محیط زیست پس از ثبت اطلاعات مورفولوژیکی و بیومتری و تیمارداری اولیه، این پرنده را به اداره امور حیات وحش محیط زیست استان انتقال دادند.
بیانی اضافه کرد که با هدف ارتقای سطح مشارکت و تشویق شهروندان برای کمک به حیات وحش از افرادی که این پرندگان را به محیط زیست تحویل دهند به شیوه های مختلف قدردانی می شود.
وی از مردم خواست که در صورت مشاهده هر گونه موجود حیات وحش مصدوم یا بیمار مراتب را از طریق تلفن 1540 به ادارات محیط زیست اطلاع دهند.
بوتیمار یا غمخورک پرنده ای آبچر از خانواده حواصیلیان به طول 78 سانتیمتر است که، ویژگی این گونه گردن کوتاه است.
2 زیرگونه از بوتیمار در ایران به همین نام شهره اند که در سیستان و سواحل خزر در میان نیزارها و باتلاق ها حضور دارند و شامل بوتیمار و بوتیمار کوچک می شوند.
سواحل و آبگیرهای بندرترکمن از مامن‌های حضور پرندگان آبزی و کنار آبزی و بسیاری از انواع پرندگان مهاجر و گونه های بومی است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code