موضوعات
گلستان

مدیریت شهر گرگان بلاتکلیف است

نویسنده:
هفدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر گرگان، شنبه‌شب گذشته برگزار شد. در این جلسه اعضای شورای اسلامی شهر به ارائه توضیح در مورد روند انتخاب شهردار و همچنین حواشی ایجادشده...
1396/08/22
هفدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر گرگان، شنبه‌شب گذشته برگزار شد. در این جلسه اعضای شورای اسلامی شهر به ارائه توضیح در مورد روند انتخاب شهردار و همچنین حواشی ایجادشده برای «سیدمحمدعلی ثابت‌قدم» شهردار منتخب، پرداختند. صدور حکم جلب سیار برای ثابت‌قدم که سخنگوی شورای اسلامی شهر آن را مربوط به بدهی شخصی اعلام کرده است، حواشی جدیدی برای شورای گرگان ایجاد کرد. این در حالی است که با گذشت یک ماه از ارسال مدارک ثابت‌قدم از سوی شورا به وزارت کشور، هنوز وضع شهردار تعیین تکلیف نشده است.

در احراز صلاحیت کسی وارد نمی‌شوم
رئیس شورای اسلامی شهر گرگان در این جلسه گفت: شورای اسلامی به وظیفه‌ای که در خصوص انتخاب شهردار داشت، عمل کرد. ما باید ظرف مدت 3 ماه شهردار گرگان را انتخاب می‌کردیم که این کار در کمتر از 2 ماه انجام شد. اکنون وزارت کشور پاسخگو باشد و بنده در احراز صلاحیت وارد نمی‌شوم.
«فائزه عبداللهی» ادامه داد: طبق آخرین صحبت‌هایی که با اداره کل حراست کشور داشتیم، خواستیم روند احراز صلاحیت، تسریع شود. ما تا زمان ابلاغ رسمی هیچ اقدامی نمی‌توانیم انجام دهیم.
در ادامه این نشست «سعید رحیمی»، یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر، در مورد حکم جلب شهردار منتخب توضیح داد: زمانی که در جلسات غیرعلنی شورا روند تأیید کاندیدا مطرح بود، در حضور ثابت‌قدم مسائل حقوقی را مطرح کردم و از ایشان پرسیدم، آیا شما دارای پرونده مفتوح هستید یا خیر. ثابت‌قدم با صراحت اعلام کرد من پرونده‌ای ندارم. بعد از انتخاب او، صرف نظر از مشکلاتی که درباره سوابق ایشان به عنوان شهردار رشت مطرح بود، شاهد پرونده‌های جدیدی بودیم.

پاسخ‌های ثابت‌قدم کذب بود
رحیمی گفت: حسن شهرت یکی از مصادیق تصدی شهرداری است و حکم جلب سیار ایشان که در خصوص بدهی مالی بوده می‌تواند مجازات حبس نیز داشته باشد. این انتخاب برای ما هزینه خواهد داشت و باید با حساسیت و دقت بیشتری انجام می‌گرفت.

دستگیری ثابت‌قدم در ‌شأن گرگان نیست
«سیدمحمد مرتضوی»  عضو شورای اسلامی شهر گرگان، با تأیید صحبت‌های رحیمی در این زمینه گفت: در چند روز اخیر شاهد اخباری در فضای مجازی علیه ثابت‌قدم بودیم و قضاوت بر عهده خود مردم است. در جلسات بررسی صلاحیت کاندیداها، آقای رحیمی چند بار با حالت تأکید از ایشان پرسید آیا پرونده مفتوحه چه اداری و چه غیراداری دارید و او اعلام کرد، 2 پرونده داشتم که در دادگاه تجدیدنظر، برائت گرفتم و پرونده مفتوحه ندارم. مرتضوی ادامه داد: اکنون حکم جلب سیار صادر شده و اگر او دستگیر شود در شأن گرگان و شهروندان آن نیست.

فضاسازی در مورد بدهی شهردار منتخب
«حسین ربیعی» سخنگوی شورای اسلامی شهر گرگان، پیش‌تر در گفت‌وگو با همشهری توضیح داده بود برگ جلب سیار مربوط به بدهکاری ۲۰ میلیون تومانی ثابت‌قدم است و بدهکاری با هر مبنایی برای هر فردی ممکن است پیش بیاید.
ربیعی با طبیعی خواندن بدهی شهردار منتخب در این جلسه گفت: در مورد این بدهی توسط مخالفان ایشان فضاسازی شده و حکم جلب سیار در همین چند روز اخیر صادر شده است. ثابت‌قدم چند ماه قبل از انتخاب شدن به عنوان شهردار گرگان، شهردار رشت بود و مشکل حقوقی نداشت. در هر صورت ما تابع قوانین و وزارت کشور هستیم. شهردار را انتخاب کرده‌ایم و به صدور حکم ایشان امیدواریم و پیگیری‌ها در این زمینه به خوبی جلو می‌رود، در صورت تأیید نشدن شخص دیگری را انتخاب خواهیم کرد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code