موضوعات
گلستان

طلب۱۷ میلیارد تومانی رانندگان از شرکت های باربری

نویسنده:
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گفت: تعویق زیاد در پرداخت بدهی رانندگان گلستانی معیشت شان را با مشکل مواجه کرده است....
1396/05/22
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گفت: تعویق زیاد در پرداخت بدهی رانندگان گلستانی معیشت شان را با مشکل مواجه کرده است.
«مهدی میقانی» در گفت و گو با مهر اظهار کرد: رانندگان استان در حیطه باربری غلات از سال گذشته نزدیک به ۱۷ میلیارد تومان از شرکت های باربری طلبکارند که تاکنون به آنها پرداخت نشده است.
میقانی گفت: حمل و نقل غلات گلستان به خارج از استان چند سالی است که در انحصار 2 شرکت است که البته این مورد اعتراض ما بوده است.وی افزود: از کل مبلغ بدهی حدود ۱۳ میلیارد تومان مربوط به یکی و بقیه مربوط به شرکت دیگر است.
مدیرکل حمل و نقل جاده ای استان تصریح کرد: این بدهی ها از نیمه سال ۹۵ تا کنون در استان چالش هایی را ایجاد کرده و معیشت و زندگی روزمره رانندگان را با مشکل مواجه کرده است.
میقانی با اشاره به برگزاری جلسه ای در این زمینه با مدیران 2شرکت افزود: طبق اطلاعی که با ما داده اند این مبالغ از مرکز در حال وصول است و تا کنون تقریباً 2 میلیارد تومان را دریافت کرده‌اند، اما عقب افتادگی زیادی دارند.
میقانی همچنین از انجام مکاتباتی با مدیران این 2 شرکت در کشور خبرداد که به استانداری گلستان هم انعکاس داده شده است.  وی یادآور شد: بر اساس میانگین سالانه، روزانه حدود 1200 تا 1300 کامیون از استان بارگیری می شود.
مدیرکل راهداری استان افزود: با توجه به اینکه استان یکی از قطب‌های تولید غلات کشور است ۲۰ درصد این محمولات شامل این محصولات است.
میقانی همچنین وجود مسافربرهای شخصی درون استانی را یکی از دغدغه های اداره راهداری استان عنوان کرد.
میقانی گفت: نمی شود به کسی که شناسنامه ای ندارد کار حمل و نقل عمومی را انجام دهد و از طرفی کسی که شناسنامه دارد و  تمام روال های قانونی را طی کرده است تا در این حیطه به طور مجاز فعالیت کند نباید دچار تنگنا شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code