موضوعات
گلستان

صدور بیمه نامه برای 32 فعال قرآنی در گلستان

نویسنده:
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان از صدور 32 بیمه‌نامه جدید برای فعالان قرآنی استان خبر داد.
1396/07/10
به گزارش همشهری، حجت الاسلام «علی اصغر فضیلت» ادامه داد: بیمه آن دسته از فعالان قرآنی که به دلیل عضو نبودن در صندوق اعتباری هنر و  پرداخت نشدن به‌موقع اقساطشان به شعب تأمین اجتماعی به تعلیق درآمده بود، صادر شد.
فضیلت گفت: با پیگیری و مکاتبات دفتر قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، این تعداد فعال قرآنی به عضویت صندوق اعتباری هنر درآمدند که پس از تایید مدارک و ارسال به معاونت قرآن و عترت، بیمه‌نامه آن‌ها صادر شد.
این مسئول همچنین بابیان اینکه از این تعداد، 20بیمه متعلق به فعالان قرآنی گرگان، 6بیمه‌نامه متعلق به گنبد و 2 بیمه‌نامه متعلق به علی‌آباد است، افزود: در هریک از شهرهای کلاله، آزادشهر، بندرگز و بندر ترکمن، یک نفر بیمه شدند. فعالان قرآنی تمام مراکز و مؤسسات قرآنی، جامعه القرآن، دارالقرآن و خانه‌های قرآن شهری و روستایی نیز می‌توانند از خدمات بیمه‌ای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی استفاده کنند.
حجت الاسلام فضیلت همچنین در مورد گردهمایی افلاکیان در هفته نخست محرم  که در این اداره کل برگزار شد، گفت: اگر قرار است از مفهوم ایثار و شهادت بهره‌ای ببریم باید به یک گفتمان تبدیل شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، گستره مفهوم ایثار و شهادت را گذشتن از گرایشات غریزی و توجه به گرایشات فطری اعلام کرد و گفت: ایثارگری یک اسم یا شعار نیست، بر همین اساس باید به گفتمان تبدیل شود.
او بابیان این که هرجاکه مظلومی تحت ستمی باشد و غیرتی از جا بجنبد این حالت برخواسته از فرهنگ ایثارگری است، افزود: ایثارگری می‌تواند در خانه، اداره یا اجتماع باشد. فرهنگ ایثارگری در خانواده با عبور زن و مرد از خودخواهی، ظلم، فریب و دروغ رخ می‌دهد.  ایثارگری در محل کار با عبور از فرصت‌طلبی‌ها، خودخواهی‌ها و حلال کردن حقوقی که دریافت می‌کنیم و فرصت‌هایی که در اختیارمان قرار می‌گیرد، اتفاق می‌افتد. افزایش امید، همدلی، همکاری، دوستی، عشق و ایثارگری در اجتماع  نوعی ایثارگری است، در هرجا قدمی برای افزایش امید در جامعه برداشته شود، این حرکت در راستای فرهنگ ایثار است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code