موضوعات
گلستان

صدای همشهری

نویسنده:
[دانستن نظرات، پیشنهاد‌ها و انتقادات شما ،ما را در بهبود كیفیت روزنامه خودتان یاری می‌كند. به علاوه ما مشتاق شنیدن صدای شما و طرح مسائل و مشكلاتتان هستیم. با ما از طریق شماره 88932308-021 یا‌ 01732328915 از ساعت 8 تا 14 تماس بگیرید.] Golestan@hamshahri.org
1396/05/09
   چالش های آبیاری سنتی در گلستان
یکی از چالش ها و مشکلات بخش کشاورزی گلستان که خطرات جدی را متوجه مزارع کرده  و خاک آنها را در خطر فرسایش قرار داده، شیوه سنتی آبیاری است که ضمن به هدر رفتن زیاد آب، باعث خشکسالی و کاهش باروری خاک در این مزارع می شود.
جریان مستقیم آب در روش سنتی آبیاری مزارع، املاح موجود در خاک را می شوید و به مرور زمان موجب فرسایش خاک خواهد شد. لطفاً مسئولان جهاد کشاورزی در این باره برنامه های خود را با سرعت بیشتری اجرا کنند و بودجه های خود را به این امر حیاتی اختصاص دهند.
صدیقی از کردکوی

   کمبود امکانات در تفرجگاه النگدره
کمبود سکوهای استراحت برای بازدیدکنندگان، نبود راه مناسب به خصوص در شب و ساخته نشدن سرویس های بهداشتی مناسب و به اندازه کافی از مشکلات تفرجگاه النگدره گرگان است که هر گردشگری را آزار می دهد. با اینکه به صورت کتبی یا شفاهی موضوع را به مسئولان گوشزد کرده ایم ولی متاسفانه هر یک از آنها کم کاری را مربوط به ارگان خود ندانسته و آن را به ارگانی دیگر نسبت داده اند.
معروف زاده از گرگان

   معضل کیسه های پلاستیکی
دیروز که برای خرید به یکی از مغازه ها رفتم، با وجود تقاضای چندباره من هر جنس را در کیسه پلاستیکی جداگانه قرار داد. این در حالی است که باید هم فروشنده و هم خریدار از این آگاهی برخوردار شوند که هر چقدر از این کیسه‌ها کمتر استفاده کنیم به نفع خود ماست. نقش رسانه ها نیز در این زمینه مهم است.
اصغری از آزادشهر

  پیشنهادی برای حل مشکل پارکینگ
استفاده از حیاط مدارس در تابستان که تعطیل هستند، به عنوان پارکینگ موقت برای گردشگران تابستانی گرگان و عموم مردم می تواند مشکل کمبود جا به منظور پارک اتومبیل ها را به ویژه در مناطق پرتردد شهر به خوبی حل کند. بهتر است در مدیریت شهر از تمام داشته های خود  استفاده کنیم. همچنین در این حالت نوعی درآمدزایی نیز برای مدارس شهر ایجاد می شود که می تواند صرف هزینه های جاری این مدارس شود.
یک معلم از گرگانارسال پیام اشتراک 
 
 Security code