موضوعات
گلستان

شناسایی 14 هزار انبار نگهداری کالا در گلستان

نویسنده:
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، از شناسایی و ثبت حدود 14 هزار انبار نگهداری کالاهای تجاری و محصولات کشاورزی و ثبت آن در سامانه جامعی که به همین منظور تهیه شده، در استان خبر داد.
1396/07/18
به گزارش ایسنا «علی‌اصغر طهماسبی» در جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان با تأکید بر اهمیت ثبت انبارها در سامانه جامع افزود: طبق گزارش اداره کل صنعت، معدن و تجارت، گلستان جزو 6 استان برتر کشور در حوزه ثبت انبارها بوده است.
وی تصریح کرد: در 4 سال گذشته با جدیت دولت، پیگیری دستگاه قضا و اطلاع‌رسانی مناسب صداوسیما، شاهد کاهش 50 درصدی میزان ارزش قاچاق کالا به کشور بوده‌ایم و چنانچه این جدیت و حساسیت به موضوع ادامه داشته باشد باز هم شاهد کاهش میزان قاچاق کالا و ارز خواهیم بود.
دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان ادامه داد: خوشبختانه با وجود آموزش‌ها، اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی مناسبی که از سوی همه رسانه‌ها به ویژه صداوسیما در سال‌های اخیر انجام گرفته، آگاهی مردم نسبت به مضرّات و آثار سوء خرید کالای قاچاق بر اقتصاد کشور بالا رفته و همین امر باعث گرایش کمتر مردم به خرید اجناس خارجی در بازار شده است.
طهماسبی در ادامه ایجاد سامانه حمل‌ونقل بار را از دیگر اولویت‌ها و کارهای مهم حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز عنوان کرد و افزود: از این پس هرگونه حمل‌ونقل، جابه‌جایی و تردد کامیون‌های حامل بار، باید با بارنامه و مجوز اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان انجام گیرد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اظهار کرد: برنامه محوری و شفاف‌سازی فعالیت‌های اقتصادی و بازرگانی 2 اصلی است که باید مورد اهتمام همه دستگاه‌های عضو این کمیسیون قرار داشته باشد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code