موضوعات
گلستان

سیل در گلستان 4 کشته به جا گذاشت

نویسنده:
3 نفر در دهنه زرین گل شهرستان علی آباد کتول و یک نفر در داشلی برون شهرستان گنبدکاووس بر اثر سیلاب و آبگرفتگی پنج شنبه شب جان خود را از دست دادند....
1396/05/21
3 نفر در دهنه زرین گل شهرستان علی آباد کتول و یک نفر در داشلی برون شهرستان گنبدکاووس بر اثر سیلاب و آبگرفتگی پنج شنبه شب جان خود را از دست دادند.
معاون امداد و نجات هلال احمر گلستان از پیدا شدن جسد 3 نفر از اعضای یک خانواده که بر اثر وقوع سیل در دهنه زرین‌گل مفقود شده بودند، خبر داد.
«علیرضا صیاد» در گفت‌وگو با مهر در مورد آخرین وضعیت امداد و نجات حادثه سیل پنج شنبه شب در شرق استان اظهار کرد: متاسفانه بر اثر وقوع سیل در دهنه زرین‌گل شهرستان علی‌آبادکتول یک دستگاه خودروی افراد بومی محل گرفتار سیل شد.
وی ادامه داد: بر اثر این حادثه 3 نفر از اعضای خانواده مفقود شدند و با تلاش ۶تیم متشکل از ۲۵ نفر با تمام تجهیزات اجساد آنها صبح روز جمعه کشف شد.
معاون امداد و نجات هلال احمر گلستان بیان کرد: از آغاز بارش‌های سنگین و شدید در شرق استان و وقوع سیل در علی‌آبادکتول بلافاصله تیم‌های امداد و نجات هلال احمر در محل حاضر شده و اقدامات امدادی را آغاز کردند.
وی در پایان به مسدود شدن دهنه محمدآبادکتول در آن سیلاب اشاره کرد و گفت: این محور با تلاش نیروهای راهداری بازگشایی شد.

مرگ یک نفر در داشلی برون
بخشدار داشلی برون شهرستان گنبدکاووس واقع در شرق استان هم از فوت یکی از اهالی روستای قره ماخر این بخش مرزی بر اثر بارش شدید و رگباری باران عصر پنجشنبه خبر داد.
«حمید سالمی» اظهار کرد: این فرد هنگام بارش مشغول تعمیر بخشی از سقف انبار کاه دام های خود بود که براثر لغزش در سیلاب ناشی از بارش افتاده و جان خود را از دست داده است.
وی، هویت فرد فوت شده را «عبدالکمال موجه» 21 ساله عنوان کرد و افزودکه شدت جریان آب وی را تا حدود 100 متر دورتر از محل حادثه منتقل کرده بود.
سالمی تصریح کرد: بارش های رگباری و شدید پنج شنبه شب همچنین سبب آبگرفتگی جاده روستاهای قره ماخر و چپرقویمه این شهرستان شد.
بخشدار داشلی برون گفت: بارش همراه با وزش شدید باد سبب شکسته شدن 20 تیر شبکه انتقال برق در این بخش و قطع برق برخی روستاها شده است.
به گفته وی، تا زمان تنظیم این خبر برق روستاهای مسیر جاده سه راهی اینچه برون تا گمرک اینچه برون قطع بوده و 3 اکیپ اداره برق مشغول فعالیت برای برقراری شبکه هستند.

طغیان رودخانه ها
مدیرکل هواشناسی استان هم با بیان اینکه بعد از بارش های پنج شنبه شب، بارش ها مجدداً از بعد از ظهر روز جمعه در استان آغاز شد، گفت: این بارش ها بیشتر در شرق استان خصوصاً در نقاط مرزی با استان خراسان شمالی اتفاق افتاد موجب بالا آمدن آب رودخانه ها شد.
وی تصریح کرد: دیروز جمعه در جنگل گلستان بارش نقطه ای شدید را شاهد بودیم که این بارش ها در جاده مواصلاتی کوهستانی همچون توسکستان و آزادشهر به شاهرود اتفاق افتاد.
« داداشی»  گفت: دریا از ظهر روز پنج شنبه با موج شدید آب همراه بود که تا صبح شنبه این موج ادامه دارد.وی با اشاره به بارش ها در شهرستان گنبد کاووس، افزود: تا صبح روز جمعه در این شهرستان ۱۲ میلی متر بارش داشتیم و این بارش ها به صورت نقطه ای تا صبح امروز ادامه دارد.
مدیرکل هواشناسی استان گفت: موج افزایش دما را از بعدازظهر شنبه خواهیم داشت.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code