موضوعات
گلستان

راه اندازی کتابخانه سیار در شرق گلستان

نویسنده:
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گلستان گفت: کتابخانه سیار روستایی ویژه کودکان و نوجوانان روستاهای رامیان و آزادشهر در شرق استان راه اندازی شد.
1396/07/19
به گزارش ایرنا «عبدالرحیم سیفی» افزود: این کتابخانه خدمات خود را به 20 روستا و برای 9 هزار دانش آموز منطقه ارائه می‌دهد.
وی عنوان کرد: با توجه به فاصله جامعه از کتاب و به منظور کاهش این گسست برنامه های کانون بر مبنای کتاب محوری تنظیم شده و در 42 کانون فعالیت های فرهنگی، ادبی، هنری و اسلامی به افراد 6 تا 19 سال ارائه می شود.
سیفی یادآور شد: کتاب و بازی‌ های گروهی سبب می‌ شود تا اعضای خانواده در کنار یکدیگر قرار گیرند و با هم گفت ‌و ‌گو و نمایش اجرا کنند.
مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گلستان ادامه داد: از ابتدای انقلاب اسلامی تا 3 سال قبل در استان 17 مرکز کانون فعال شد، اما اینک تعداد مراکز استان به 28 مرکز پرورش فکری کودکان و نوجوانان افزایش یافته است.
وی تاکید کرد: در گذشته فقط 20 روستا در استان از کتابخانه سیار و امکانات و خدمات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بهره‌ مند بودند که در 3 سال اخیر این آمار به 150 روستا افزایش یافته و با افتتاح کتابخانه سیار جدید این تعداد به 170 روستا رسید.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code