موضوعات
گلستان

دیوار تاریخی گرگان در یونسكو ثبت می‌شود

نویسنده:
معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گفت: دیوار تاریخی گرگان در یونسكو ثبت می‌شود.
1396/05/16
به گزارش مهر «محمود ربیعی» اظهار كرد: گلستان با قدمت 7 هزار ساله و وجود اقوام مختلف و مذاهب گوناگون رنگین كمان ایران اسلامی است كه با وجود تفاوت‌های قومی و فرهنگی دارای وحدت مثال‌زدنی در كشور است.
وی افزود: ما می‌توانیم با تعامل همه جانبه با دنیا در تقویت گردشگری كه صنعت پاك و محرك اقتصاد جامعه است، نقش‌آفرینی كنیم.
معاون استاندار ادامه داد: هم اكنون اكثر كشورهای دنیا با داشتن منابع زیرزمینی و طبیعی بیشترین درآمد را از صنعت گردشگری كسب می‌كنند.
وی تأكید كرد: ایران اسلامی با داشتن منابع طبیعی، اكوسیستم، تاریخ و با سیاست تنش‌زدایی كه در دولت تدبیر و امید به وجود آمده، می‌تواند در جذب توریسم و گردشگر خارجی بهره‌های سیاسی و اقتصادی ‌ببرد.
وی با بیان اینكه در آینده نه چندان دور  شاهد ثبت دیوار تاریخی گرگان در یونسكو خواهیم بود، تصریح كرد: گلستان توان آن را دارد كه در پكیج گردشگری دنیا و ساختار جمعیتی آن سهم بیشتری برای ایران داشته باشد.

تلاش گلستان برای سهم بری بیشتر از اقتصاد گردشگری
ربیعی بیان كرد: گلستان تلاش می‌كند بتواند در سهم بری اقتصاد گردشگری و توسعه گردشگری، میراثی، طبیعی و تاریخی سهم بیشتری را كسب كند.
به گفته معاون استاندار برگزاری جشنواره‌ها، فرهنگ والای اسلامی-  ایرانی را تقویت می کند و می‌تواند با ایجاد صلح، دوستی و تعامل با دنیا به‌ویژه پس از برجام، نقش بیشتری را در صنعت گردشگری دنیا ایفا كند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code