موضوعات
گلستان

درآمدهای مالیاتی استان ۱۲ درصد افزایش یافت

نویسنده:
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی گلستان گفت: درآمدهای مالیاتی ۴ ماه نخست امسال استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۲ درصد رشد داشته است.
1396/06/14
به گزارش تسنیم «داود طبرسا» در چهارمین جلسه کارگروه درآمد و تجهیز منابع استانی از رشد 8 درصدی وصول مطالبات نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و اظهار کرد: تا پایان تیرماه امسال 140 میلیون تومان وصول شده که این میزان نسبت به 4 ماه سال 1395 به میزان 8 درصد رشد را نشان می‌دهد.
وی تصریح کرد: از 140 میلیون تومان مطالبات مالیاتی وصولی، مبلغ 130 میلیون تومان آن معادل 93 درصد درآمدهای مالیاتی و 7 درصد آن به مبلغ 10 میلیون تومان را دیگر درآمدها تشکیل می‌دهد.
به گفته مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان، 30 درصد درآمد مصوب سال 1396 تا پایان تیرماه در استان وصول شده است.
طبرسا با اشاره به درآمدهای مالیاتی استان اظهار کرد: درآمدهای مالیاتی 4 ماهه سال 96  استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 12درصد رشد داشته است که بیشترین سهم درآمد، به مالیات بر درآمد با 62 میلیون تومان و کمترین، به مالیات بر ثروت با  5 میلیون تومان تعلق دارد.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان گفت: از کل درآمدهای مالیاتی 37 درصد آن به مالیات بردرآمد و 10  درصد آن به مالیات بر شرکت‌های غیردولتی و 48 درصد آن مالیات بر کالا و خدمات و 5 درصد آن به مالیات بر ثروت اختصاص دارد.
«حسین پیش‌قدم» رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان هم در این جلسه افزود: با توجه به اینکه در بخش‌های مختلف اقتصادی استان ظرفیت‌های خوبی ایجاد شده، امیدواریم بتوانیم با نهادینه کردن فرهنگ پرداخت مالیات و سامانه جامع مالیاتی در  جذب مالیات و افزایش درآمدهای عمومی استان شرایط خوبی را نسبت به سنوات قبل داشته باشیم.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code