موضوعات
گلستان

خسارت ۲۰ میلیارد ریالی حوادث غیرمترقبه به راهداری گلستان

نویسنده:
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گفت: حوادث غیرمترقبه بیش از ۲۰ میلیارد ریال به راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان خسارت وارد کرد.
1396/07/19
به گزارش تسنیم «عادل مصدقی» با اشاره به اتمام طرح راهداری تابستانه و جمع‌بندی اقدامات راهداری در جاده‌های استان اظهار کرد: بر اثر حوادث غیرمترقبه‌ای که تابستان امسال در استان پیش آمد، 20 میلیارد و 300 میلیون ریال به این اداره کل خسارت وارد شد.
وی افزود: این خسارت‌ها ناشی از حوادثی مانند سیل و آتش‌سوزی است که به جاده‌ها و راه‌های شرق استان در شهرهای علی‌آبادکتول، رامیان و مراوه‌تپه وارد شده است.
مصدقی به عملیات راهداری صورت گرفته در راه‌های استان پرداخت و افزود: در ایام تابستان و برای افزایش ایمنی راه‌ها، 3970 دستگاه علائم و تابلوی فرسوده در راه‌های استان اعم از اخطاری، انتظامی، مسیرنما و جهت‌نما، اصلاح و تعویض، و 886 عدد چراغ چشمک‌زن هم تعمیر و نگهداری شدند.
وی تعمیر و احداث 96 دستگاه دریواسیون (سازه نگهدارنده) پل، اصلاح 309 سرعت‌گیر آسیب‌دیده، نصب 1008 عدد چشم‌گربه‌ای و میله ترافیکی، آشکارسازی 210 نقطه پرحادثه در راه‌ها را به عنوان بخشی دیگر از اقدامات انجام‌شده راهداری در طرح تابستانی امسال اعلام کرد که برای ایمن‌سازی بیشتر راه‌های استان صورت گرفته است.
مصدقی گفت: عملیات دیگری مانند پاک‌سازی و زیباسازی حریم راه‌ها، لکه‌گیری آسفالت بیش از 60 هزار مترمربع از راه‌ها و تجدید و احیای خط‌کشی 471 کیلومتر از راه‌ها نیز در این مدت انجام شد.
وی افزود: در این ایام همچنین 92 نفر از مسافران در راهدارخانه‌های استان اسکان یافتند و از فعالیت 1163 دست‌فروش حاشیه راه هم جلوگیری به عمل آمد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code