موضوعات
گلستان

جمع‌آوری بلندترین پل هوایی گرگان بعد از چند ماه

نویسنده: الهه رمضان‌پور خبرنگار -گرگان
هنوز چند ماهی از نصب سازه بلندترین و طویل‌ترین پل هوایی در کمربندی گرگان نگذشته که این سازه، از سوی نیروهای شهرداری جمع‌آوری شد...
1396/09/05
هنوز چند ماهی از نصب سازه بلندترین و طویل‌ترین پل هوایی در کمربندی گرگان نگذشته که این سازه، از سوی نیروهای شهرداری جمع‌آوری شد.
در اواخر دوران مدیریت شهردار سابق «حسین صادقلو» بود که سازه پل هوایی در کمربندی گرگان، ورودی شهرک شهریار، نصب شد. اما اجرای این طرح بعد از نصب کامل سازه، متوقف شد و هیچ عملیات عمرانی در این زمینه انجام نگرفت تا این که پل مذکور از سوی نیروهای اجرایی شهرداری گرگان جمع‌آوری شد.

به زودی پل مکانیزه جایگزین خواهد شد
سخنگوی شورای اسلامی شهر گرگان در این زمینه گفت: سازه پل هوایی واقع در کمربندی گرگان، ورودی شهرک شهریار، نیاز به تغییرات فنی داشت.
«حسین ربیعی» افزود: سازه پل هوایی کمربندی، نیازمند به اصلاحات اساسی بود که بعد از رفع ایرادات و تغییرات لازم، دوباره در محل مذکور نصب خواهد شد. کاهش ارتفاع پل هوایی، افزایش طولی آن، نصب آسانسور و پله‌برقی از مواردی است که باید در اصلاح طراحی پل مذکور، مد نظر قرار گیرد.
سخنگوی شورای اسلامی شهر گرگان ادامه داد: شهردار سابق در طراحی این پل، آسانسور و پله‌برقی را لحاظ نکرده بود و با توجه به نظرات اعضای شورای اسلامی شهر گرگان مبنی بر این که قرار نیست همه امکانات شهری برای مناطق بالای شهر منظور شود به همین دلیل از شهرداری گرگان درخواست کردیم این پل هوایی را مجهز به پله‌برقی و آسانسور کند.
سخنگوی شورای اسلامی شهر گرگان ادامه داد: بعد از رفع ایرادات فنی و سازه‌ای، به زودی پل هوایی کمربندی، واقع در شهرک شهریار نصب خواهد شد.

معاون زیربنایی پاسخگو باشد
رئیس شورای اسلامی شهر گرگان در مورد اقدام عاجل جمع‌آوری پل شهرک شهریار گفت: ارتفاع بلند پل، کم بودن عرض طولی آن از یک طرف خیابان به طرف دیگر، مجهز نبودن به آسانسور و پله‌برقی و... از دلایلی بود که معاون زیربنایی، حمل و نقل و ترافیک شهرداری گرگان، برای جمع‌آوری سازه پل هوایی مذکور اعلام کرده‌اند. با توجه به مسئولیت‌های این معاونت، آن‌ها باید برای رفع ایرادات و اشکالات مربوطه، قبل از نصب سازه فلزی اقدام می‌کردند نه این که بعد از گذشت چند ماه از نصب سازه فلزی به یک‌باره برای جمع‌آوری سازه فلزی پل هوایی تصمیم گیرند.
«فائزه عبداللهی» ادامه داد: معاون زیربنایی، حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری گرگان باید در مورد کوتاهی و قصوری که از سوی او در ارتباط با کنترل و بررسی دقیق طرح انجام گرفته است، پاسخگو باشد.

طراحی پل هوایی، اشکالات زیادی داشت
یک کارشناس شهرسازی در این زمینه می‌گوید: متأسفانه در طراحی این پل، اشکالات عمده‌ای مشاهده می‌شد که نیاز به اصلاح وتجدید نظر داشت. با توجه به عرض 2 طرف جاده کمربندی، عرض پل هوایی نیز باید امتداد یابد زیرا در طراحی اولیه، پله‌های پل هوایی مذکور در کنار خط کندرو قرار می‌گرفت و عابران به ناچار باید عرض کندرو را پیاده طی می‌کردند تا به پیاده‌رو برسند. «محمد کریم» ادامه می‌دهد: این امر، به خصوص درشب، بسیار خطرناک بود.
این کارشناس شهرسازی معتقد است: مسئولان اجرایی باید قبل از نصب سازه فلزی پل هوایی، طرح را به خوبی مطالعه و بررسی می‌کردند که ناچار نشوند برای رفع ایرادات مذکور، بعد از نصب، اقدام به جمع‌آوری دوباره آن کنند.

کم‌کاری اعضای شورای اسلامی شهر در زمان نصب پل
معاون زیربنایی، حمل ونقل و ترافیک شهرداری گرگان که مسئول اجرای پل هوایی مذکور است نسبت به این رخداد حاضر به پاسخگویی نشد. پرسشی که ذهن بسیاری از شهروندان را به خود مشغول کرده این است که اعضای شورای اسلامی شهر گرگان، در حالی امروز از ضرورت جمع‌آوری پل شهرک شهریار صحبت می‌کنند که در زمان نصب آن نیز بر کرسی شورا نشسته بودند و نظارت بر عملکرد شهرداری به عهده آنان بود.
«حسین ربیعی»، عضو شورا، در پاسخ به این سؤال همشهری فقط به گفتن این جمله اکتفا می‌کند که ما مصوبات را به صورت کلی امضا می‌کنیم. این در حالی است که نظارت بر همه خرج‌کردها و طرح‌های شهرداری به شکل کلی و جزئی مطابق قانون اساسنامه تشکیل شورا به عهده شورای اسلامی شهر است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code