موضوعات
گلستان

جذب 39 هزار نفر درصندوق بیمه اجتماعی گلستان

نویسنده:
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گلستان از زیر پوشش قرار گرفتن 39هزار و 250 نفر خبر داد و گفت: از جامعه هدف زیر پوشش این صندوق هنوز 211هزار نفر جذب نشده اند...
1395/08/05
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گلستان از زیر پوشش قرار گرفتن 39هزار و 250 نفر خبر داد و گفت: از جامعه هدف زیر پوشش این صندوق هنوز 211هزار نفر جذب نشده اند.
« دانیال پولادوند» در گفت‌و‌گو با ایرنا رتبه صندوق گلستان را در کشور پنجم بیان کرد و افزود: در نیمه نخست امسال تمدید بیمه و جذب 8 هزار نفر در صندوق بیمه اجتماعی گلستان انجام شد که نسبت به سال گذشته از 4 درصد رشد برخوردار است.
به گفته وی؛ از این مجموع تعداد هزار و 29 نفر جذب شده،جدید هستند.
وی ادامه داد: تا پایان سال جای 5 هزار نفر دیگر از جامعه هدف جذب صندوق بیمه اجتماعی خواهند شد.
صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر طبق اصل 29 قانون اساسی جمهوری اسلامی، سند چشم انداز 20 ساله نظام و سیاست‌های کلی برنامه 5 ساله چهارم توسعه جمهوری اسلامی و با هدف برقراری عدالت اجتماعی، کاهش فاصله طبقاتی و همچنین رفع تبعیض از سال 1384 فعالیت خود را در کشور و استان آغاز کرد. فعالیت این صندوق در 3 حوزه مستمری پیری، مستمری از کار افتادگی و مستمری پس از فوت است. به گفته پولادوند؛ اکنون هر فرد کشاورز، روستایی و عشایری بالای 18سال سن می‌تواند عضو این صندوق شود.
وی همچنین از افزایش 30 درصدی دریافت هزینه بیمه از سوی کارگزاران صندوق بیمه اجتماعی استان در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبرداد.
مدیر صندوق بیمه اجتماعی گلستان افزود: هر بیمه شده در صندوق می‌تواند هزینه بیمه خود را به صورت سالانه پرداخت کند و دولت نیز 2 برابر مبلغ پرداختی، اختصاص می‌دهد.
پولادوند اضافه کرد: طبق شیوه نامه صندوق بیمه اجتماعی مرکزی به صورت سالانه از بیمه شده هزینه دریافت می‌شود.

پالایش و ساماندهی 126 کارگر
مدیر صندوق بیمه اجتماعی گلستان به اجرای طرح پالایش و ساماندهی 126 کارگر فعال بیمه صندوق اجتماعی استان تا پایان سال جاری اشاره کرد و گفت: این کارگزاران در قالب شرکت تعاونی تولید روستایی و دهیاری فعالیت می‌کنند.
به گفته پولادوند؛ در این طرح کارگزارانی که زیر 500 نفر عضو بیمه شده صندوق دارند، با سایر کارگزاران ادغام یا حذف خواهند شد.
وی همچنین یادآور تاسیس و آغاز به کار کارگزاری صندوق به صورت حقیقی در استان شد و افزود: امسال تاسیس و راه اندازی حدود 16 کارگزاری حقیقی در 14شهرستان استان پیش‌بینی شده است که سهمیه هر شهرستان به تناسب جمعیت روستایی و عشایری آن خواهد بود.
پولادوند گفت: هدف اصلی از راه اندازی کارگزاری حقیقی از سوی صندوق، ایجاد رقابت برای جذب جدید و اشتغال‌زایی است.
وی همچنین موانع گسترش جذب بیمه شده صندوق را کم تحرکی برخی مسئولان کارگزاری‌ها که بیشتر دهیاران هستند، اطلاع رسانی نکردن از مزایای بیمه صندوق به جامعه و مشکلات خشکسالی و کاهش درآمد جامعه هدف برشمرد.
به گفته مدیر صندوق بیمه اجتماعی گلستان، برداشتن محدودیت سنی برای عضویت در صندوق (در گذشته 50 سال برای زنان و 55 سال برای مردان)، عملیاتی کردن ابلاغ قانون بیمه صندوق اجتماعی برای پوشش آن دسته از کشاورزانی که در شهر ساکن هستند، اعضای سازمان نظام دامپزشکی، منابع طبیعی و کشاورزی، پوشش شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت و افزایش حقوق مستمری بگیران با توجه به تورم از راهکارهای آسان سازی گسترش پوشش افراد در صندوق بیمه اجتماعی بوده که در دولت تدبیر و امید اجرایی شده است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code