موضوعات
گلستان

تحقق 10 درصدی اعتبارات حوزه آبفار گنبدکاووس

نویسنده:
معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار ویژه گنبدکاووس با اشاره به مشکلات اعتباری در حوزه فعالیت‌های آبفار این شهرستان گفت: در سال جاری تخصیص اعتبارات افزایش خوبی خواهد یافت.
1396/07/17
به گزارش فارس «احمد دستمرد» در جلسه مشترک مسئولان آبفار و دهیاران و بخشداری‌های گنبدکاووس پیرامون وضعیت آبیاری محصولات کشاورزی و تأمین آب روستاها با اشاره به بی‌آبی و خشکسالی به وجود آمده در این شهرستان اظهار کرد: تمام تلاش ما جلوگیری از بروز بحران در این حوزه به ویژه در روستاهاست.
وی با بیان این که در شهرستانی همچون گنبدکاووس که کشاورزی یکی از مهم‌ترین پیشه‌های مردم است، موضوع کم‌آبی بسیار خطرآفرین است، افزود: اگر برای این موضوع اندیشه درستی نشود به طور قطع در سال آینده بحران جدی را در پیش‌ رو خواهیم داشت و مردم را با مشکلات فراوانی رو‌به‌رو خواهد کرد.
معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار ویژه گنبدکاووس با اشاره به جلسات کارشناسی متعدد پیرامون اعتبارات آب‌رسانی به روستاها اضافه کرد: اعتبارات امسال بخش آبفار گنبدکاووس تخصیص خوبی خواهد داشت و تلاش ما این است که مشکلات امسال که ناشی از تخصیص 10 درصدی اعتبارات سال گذشته بود به طور نسبی مرتفع شود.
دستمرد با تأکید بر این که کشت شالی نسبت به سال گذشته در گنبدکاووس، کاهش نسبی خوبی داشته است، بیان کرد: امسال 40 روز دمای بالای 40 درجه در گنبدکاووس ثبت شده است که نشان از تشدید بحران کم‌آبی در شهرستان دارد.
وی ذخیره‌سازی و صرفه‌جویی را 2 راهکار مهم و اساسی پیشگیری از گسترش بحران کم‌آبی دانست و افزود: یک‌سوم روستاهای فاقد آب استان در گنبدکاووس قرار دارد ولی تخصیص منابع استانی برای حوزه آب‌رسانی در گنبدکاووس کمتر از 20 درصد است که انتظار می‌رود با عنایت ویژه مسئولان افزایش چشم‌گیری داشته باشد.
معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار ویژه گنبدکاووس با بیان این که مردم خود نقش بسیار مهمی در اجرای ذخیره‌سازی و صرفه‌جویی آب دارند، ادامه داد: اگر مردم در این حوزه همکاری نکنند قطعاً با مشکلات زیادی در سال‌های آتی در حوزه کشاورزی و حتی آب آشامیدنی روبه‌رو می‌شوند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code