موضوعات
گلستان

تحصیل 42 هزار دانش‌آموز در مدارس غیردولتی گلستان

نویسنده:
رئیس اداره مدارس غیردولتی ومشارکت‌های مردمی آموزش و پرورش استان گفت: سال گذشته 42 هزار دانش‌آموز در 350 مدرسه غیردولتی استان تحصیل کردند....
1396/06/22
رئیس اداره مدارس غیردولتی ومشارکت‌های مردمی آموزش و پرورش استان گفت: سال گذشته 42 هزار دانش‌آموز در 350 مدرسه غیردولتی استان تحصیل کردند.
«احسان گوهری‌راد» در گفت و گو با فارس اظهار کرد: مدارس غیردولتی حدود 5/13 درصد دانش‌آموزان استان را تحت پوشش قرار می دهند.
گوهری‌راد در مورد شهریه مدارس غیردولتی بیان کرد: این مدارس در استان از نظر میزان شهریه زیر حد متوسط تعیین شده از سوی وزارت آموزش و پرورش هستند.
وی در مورد وضعیت فضای مدارس غیردولتی بیان کرد: متاسفانه مدارس غیردولتی استان از فضای مطلوبی برخوردار نیستند.
رئیس اداره مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی آموزش و پرورش استان افزود: موسسان این مدارس در گلستان از نظر وضعیت مالی در حدی نیستند که بتوانند فضای جدیدی را بسازند.
گوهری‌راد بیان کرد: بیش از 85 درصد از مدارس غیردولتی ما در گلستان استیجاری هستند که خیلی از آنها در منازل دایر شده‌اند و با یکسری تغییرات، مشغول به فعالیت هستند.
وی بیان کرد: همه مدارس غیردولتی بر اساس استانداردهایی که اداره‌کل نوسازی و نظام مهندسی استان مدنظر دارد مشغول به کار می‌شوند.گوهری راد بیان کرد: با توجه به مشکلاتی که آموزش و پرورش دارد هدف از ایجاد مدارس غیردولتی به نوعی برداشتن باری از دوش آموزش و پرورش در شهرستان‌هاست.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code