موضوعات
گلستان

تحصیل 1000 کودک و نوجوان افغان در گنبدکاووس

نویسنده:
معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش گنبدکاووس از تحصیل هزار کودک و نوجوان دختر و پسر افغان در مدارس این شهرستان درسال تحصیلی 96 - 95 خبر داد.
1396/06/15
«فرج الله رزاقی» در گفت و گو با ایرنا گفت: این تعداد کودک و نوجوان افغانستانی از مقطع پیش دبستانی تا متوسطه دوم در مدارس شهر و روستاهای گنبدکاووش مشغول تحصیل بودند.
وی افزود: از مجموع این تعداد دانش آموز افغانی، 800 دختر و پسر درمقطع پیش دبستانی و ابتدایی، 137 نفر در مقطع متوسطه دوره اول و 63 نفر در مقطع متوسطه دوره دوم، سر کلاس درس حضور داشتند.
رزاقی بابیان اینکه اطلاعی از آمار کودکان و نوجوانان بازمانده از تحصیل افغانستانی نداریم، اضافه کرد: امسال ثبت نام از همه دانش آموزان افغانستانی اعم از کسانی که دارای کارت اقامت هستند و افراد فاقد کارت اقامت، بر اساس دستورالعمل وزارت آموزش و پرورش درسامانه سناد (سامانه ثبت نام الکترونیکی دانش آموزان) در قسمت اتباع بیگانه انجام می شود.
وی تصریح کرد: هر ساله از سوی کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان، برخی اقلام شامل کیف و کفش، لوازم التحریر و بسته بهداشتی بین دانش آموزان اتباع بیگانه توزیع می شود.
مدیر آموزش و پرورش گنبدکاووس همچنین گفت: در برخی موارد و از محل کمک‌های خیرین نیز برخی اقلام در اختیار دانش آموزان افغانستانی قرار می گیرد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code