موضوعات
گلستان

تجهیز 90 درصد اتوبوس های گلستان به سامانه پیمایش هوشمند

نویسنده:
کارشناس مسئول اداره حمل و نقل مسافر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گفت: در فاز اول اجرای «سامانه پیمایش هوشمند تردد ناوگان سپهتن» بیش از 90 درصد ناوگان اتوبوسرانی استان به آن مجهز شده‌اند.
1396/06/14
 به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان «نرگس زینتی» در دوره آموزشی نحوه استفاده از سامانه پایش و نظارت هوشمند تردد ناوگان حمل و نقل جاده‌ای (سپهتن) اظهار کرد: این سامانه با هدف ارتقای ایمنی و نظارت دقیق بر عملکرد ناوگان حمل و نقل مسافر، از سال 1395 برای ناوگان اتوبوسی گلستان نصب و اجرا شده است.
وی تصریح کرد: در این سامانه، دستگاهی روی هر اتوبوس نصب شده که مجهز به دریافت کننده امواج ماهواره‌ای ردیابی بوده و ضمن برقراری ارتباط پایدار با خودرو، از این طریق موقعیت خودرو با بیشترین دقت و سرعت محاسبه می‌شود.
کارشناس مسئول اداره حمل و نقل مسافر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان به قابلیت‌های این سامانه اشاره کرد و گفت: تخلفات رانندگی به صورت آنلاین و لحظه ای به راننده و مالک ناوگان به صورت پیامک گزارش داده می‌شود. همچنین به پلیس کمک می‌کند که حرکات راننده از طریق دوربینی که داخل اتوبوس نصب است، به صورت لحظه‌ای، کنترل شود.
زینتی با اشاره به اینکه سامانه «سپهتن» به هیچ وجه قابل دستکاری نیست و کوچک‌ترین تغییر آن بلافاصله به پلیس گزارش می‌شود، ادامه داد: راننده قبل از حرکت، گواهینامه را داخل سامانه مذکور قرار می دهد و براساس بانک اطلاعاتی موجود، مدارک و سوابق راننده، مجاز و غیرمجاز بودن، میزان کارکرد وی در رانندگی، سرعت‌ها و توقف‌های غیرضروری، تخلفات رانندگی، سوابق خودرو، معاینه فنی، مسیر و زمان حرکت و مبدا و مقصد  نشان داده می‌شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code