موضوعات
گلستان

تجهیز محورهای استان به دوربین‌های مدار بسته تا 2 سال آینده

نویسنده:
مدیرکل راهداری و حمل و نقل استان از تجهیز محورهای مواصلاتی استان به دوربین های مدار بسته کنترل سرعت تا 2 سال آینده خبر داد و با بیان این‌که در سال‌های اخیر نصب دوربین‌های کنترل سرعت، کاهش حوادث را در پی داشته است، گفت: 123 نقطه پر خطر در استان شناسایی شده که در بخش‌های زیادی از این نقاط دوربین‌های کنترل سرعت و ترافیکی نصب شده است، اما همچنان نیازمند نصب دوربین‌های بیشتر هستیم....
1396/06/13
مدیرکل راهداری و حمل و نقل استان از تجهیز محورهای مواصلاتی استان به دوربین های مدار بسته کنترل سرعت تا 2 سال آینده خبر داد و  با بیان این‌که در سال‌های اخیر نصب دوربین‌های کنترل سرعت، کاهش حوادث را در پی داشته است، گفت: 123 نقطه پر خطر در استان شناسایی شده که در بخش‌های زیادی از این نقاط دوربین‌های کنترل سرعت و ترافیکی نصب شده است، اما همچنان نیازمند نصب دوربین‌های بیشتر هستیم.
به گزارش همشهری «مهدی میقانی» همچنین در مورد طرح های افتتاح شده در هفته دولت گفت: 18 دوربین ترافیکی وکنترل سرعتی با هزینه 2/5 میلیارد تومان در 16 نقطه استان نصب و راه اندازی شده است.
وی، کنترل سرعت رانندگان را یکی از مهم‌ترین دلایل کاهش تلفات انسانی در جاده ها عنوان کرد و افزود: عابران پیاده و راکبان موتور سیکلت‌ها از افرادی هستند که بالاترین آمار فوتی‌ جاده‌های استان  را به خود اختصاص داده‌اند.
میقانی افزود: رسیدگی و نگهداری  از راه های استان از اولویت‌های این دستگاه اجرایی است که با ابلاغ بودجه 47 میلیارد تومانی به راه‌های استان، به زودی بهسازی، آسفالت ریزی و رفع مشکلات برخی راه‌های استان در دستور کار قرار خواهد گرفت.
این مسئول ادامه داد: در حوزه حمل و نقل باری شرکت‌های باری استان از 71 شرکت به 73 شرکت ارتقا خواهند یافت.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل استان ادامه داد: حدود 4/5 دهم میلیون تن بار در این استان جابه جا می‌شود که شرکت‌های حمل بار نقش مهمی در اقتصاد آن دارند.
وی افزود: گلستان دارای 7716 ناوگان باری است و تعداد11 هزار و 500 راننده در قالب 3 انجمن صنفی و 10 انجمن کارفرمایی در آن مشغول به فعالیت هستند.
وی افزود: گلستان در بخش حمل و نقل باری و مسافری دارای فرسودگی نیست، اما در بخش مینی‌بوس‌های  مسافربری بین شهری با فرسودگی بالای30 سال روبه رو است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل استان، راه مرزی اینچه‌برون را یکی از شاهراه‌های حیاتی برای اقتصاد استان عنوان کرد و افزود: روزانه حدود 90 کامیون و 200 مسافر در این پایانه مرزی تردد می‌کنند که  ورود و خروج مسافران چمدانی نسبت به سال گذشته افزایش 47 درصدی را در پی داشته است.
میقانی افزود: تدابیر جدیدی در مورد کنترل کامیون‌ها و مسافران در این پایانه به اجرا گذاشته است که به عنوان نمونه بارز آن، می‌توان به حضور 2 قلاده سگ موادیاب با هزینه 180میلیون تومانی اشاره کرد.  
وی ادامه داد: تا چند ماه آینده یک دستگاه ایکس ری با هزینه 20 میلیارد تومان برای بررسی کامیون‌ها در این پایانه مستقر خواهد شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code