موضوعات
گلستان

تبدیل سواحل گلستان به مقصد اصلی گردشگری

نویسنده:
مدیر کل اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان از تبدیل شدن سواحل این استان به مقصد اصلی گردشگری کشور خبر داد.
1396/05/21
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما «ابراهیم کریمی» اظهار کرد: با توسعه امکانات و زیرساخت‌های گردشگری در نوار ساحلی استان در سال های اخیر، هم اکنون شاهد افزایش چشمگیر ورود مسافران به سواحل استان هستیم.
مدیر کل اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان بیان کرد: میان شهرستان های ساحلی استان، بندر ترکمن و بندر گز از امکانات گردشگری بیشتری برخوردار هستند و در نتیجه جمعیت گردشگران ورودی به استان در این مناطق بیشتر متمرکز می شوند.
وی با اشاره به وجود مناطق گردشگری ساحلی گمیشان و نوکنده در گلستان گفت: به زودی زیرساخت های گردشگری در این مناطق ایجاد خواهد شد تا درکنار بندر ترکمن و بندر گز بتوانند در توسعه گردشگری گلستان نقش موثری ایفا کنند.

تکمیل زیرساخت های گردشگری
این مقام مسئول بیان کرد: برای تکمیل زیرساخت های گردشگری در بندر ترکمن، بندر گز، نوکنده و گمیشان نیز امسال اعتبارات ویژه ای در نظر گرفته شده است که با تخصیص این اعتبارات، عملیات اجرایی پروژه های تعریف شده در مناطق مذکور آغاز خواهد شد.
به گفته کریمی در سال 96 پروژه های تکمیلی این بخش از سواحل گلستان از سوی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان برای درخواست تامین اعتبارات لازم به سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری ارائه شده است.
این مقام مسئول، اجرای طرح ساماندهی دریا در سواحل نوکنده را از برنامه هایی دانست که امسال اجرا می شود.
مدیر کل اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گفت: با ایجاد طرح سالم سازی دریا در نوکنده، محل شنای بانوان و آقایان نیز مشخص خواهد شد که این امر در نهایت شرایط مناسبی را برای شنای گردشگران ورودی به استان فراهم خواهد کرد.
این مقام مسئول در اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان، به ساخت کمپینگ ساحلی بندر گز اشاره کرد و افزود: این پروژه از مهم‌ترین اقدامات انجام گرفته به منظور ساماندهی توریسم دریایی در ساحل بندر گز محسوب می شود.
وی گفت: امسال نیز قصد داریم تکمیل ساخت کمپینگ ساحلی بندر گز را در دستور کار اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان قرار دهیم.

ساخت اسکله چوبی در بندرترکمن
کریمی در ادامه به ساخت اسکله چوبی در بندر ترکمن به عنوان یکی دیگر از جاذبه های توریسم دریایی بندر ترکمن اشاره کرد و گفت: در صورت تامین اعتبارات لازم امسال شاهد اجرا شدن این پروژه خواهیم بود.
مدیر کل اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان، احداث آلاچیق و سکو در ساحل بندر ترکمن، ساخت سکوی برداشت آب و نیز ساخت سرویس بهداشتی را از دیگر اقدامات برنامه ریزی شده برای اجرا در سال 96 عنوان کرد.
وی با اشاره به اینکه ساماندهی گردشگری ساحل گمیشان به عنوان یکی از پروژه ساماندهی سواحل دریای خزر در دستور کار قرار گرفته است، گفت: امیدواریم امسال شاهد اجرا شدن این طرح باشیم.
این مقام مسئول در استان با اشاره به ضرورت ایجاد طرح سالم سازی دریا در ساحل گمیشان به عنوان یکی از ابتدایی ترین زیرساخت های گردشگری دریایی بیان کرد: در این زمینه نصب دوش پرتابل ساحلی و تفکیک فضای شنای بانوان و آقایان انجام خواهد شد.
وی در خاتمه درباره وضعیت گردشگری جزیره آشوراده به عنوان تنهاترین جزیره دریای خزر، گفت: شکل گیری گردشگری در این جزیره در قالب اکوتوریسم می تواند اقتصاد منطقه را متحول کند.
کریمی بیان کرد : مسئولان استانی   اکنون در حال پیگیری های لازم برای شکل گیری اکوتوریسم فعال در این جزیره هستند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code