موضوعات
گلستان

بازسازی 7 روستای زلزله‌زده از سوی سپاه گلستان

نویسنده:
معاون روابط عمومی و تبلیغات سپاه نینوای گلستان گفت کار بازسازی 7 روستای زلزله‌زده شهرستان سرپل‌ذهاب استان کرمانشاه به سپاه نینوای این استان واگذار شد.
1396/08/29
به گزارش همشهری «علی خالقی» اظهار کرد: گروهی از فرماندهان سپاه نینوای گلستان در منطقه زلزله‌زده سرپل‌ذهاب حضور یافتند تا ضمن شرکت در نشست هماهنگی، روستاهای واگذارشده به سپاه استان را تحویل بگیرند و برآورد آمار برای برنامه‌ریزی و آغاز بازسازی داشته باشند.
وی گفت: اسامی روستاهای زلزله‌زده واگذارشده برای بازسازی به سپاه نینوای گلستان متعاقباً برای استفاده از ظرفیت‌های استان اطلاع‌رسانی خواهد شد.

اسکان موقت و دائم مردم زلزله‌زده در اولویت است
فرمانده سپاه نینوای گلستان گفت: اسکان موقت و دائم مردم زلزله‌زده از اولویت‌های سپاه پاسداران در مناطق زلزله‌زده است.
سردار «رحمت‌الله صادقی» اظهار کرد: من به نمایندگی از مردم گلستان در کرمانشاه حضور دارم و بعد از برگزاری جلسات هماهنگی بازسازی 7 روستا در سرپل‌ذهاب بر عهده سپاه نینوا گلستان گذاشته شد.
وی افزود: ساماندهی کمک‌های مردمی و اسکان موقت و دائم زلزله‌زدگان این 7 روستا از کارهایی است که برای سپاه و ارتش مشخص کرده‌اند.
فرمانده سپاه نینوای گلستان گفت: تفاهم‌نامه‌ای بین دولت و مجموعه قرارگاه سازندگی سپاه امضا شد که در آن، استان‌ها مأمور شدند عملیات بازسازی و کمک‌رسانی به روستاهای آسیب‌دیده را بر عهده بگیرند.
صادقی اظهار کرد: در بازدیدی که از 7 روستا انجام شد متوجه شدیم عمده نیازهای مردم از جمله چادر، پلاستیک، لباس گرم و... توسط سیل عظیم کمک‌های مردمی تأمین‌ شده است.
فرمانده سپاه نینوای گلستان گفت: با توجه به وضعیت آب‌وهوای استان، موضوع اسکان دائم و موقت باید جدی گرفته شود. کمک‌های نقدی مردم به زلزله‌زدگان در تهیه زیرساخت کارآمد است.
وی اظهار کرد: پیشنهاد می‌کنیم مردم کمک‌هایشان را در قالب کمک‌های نقدی ارائه کنند تا بتوانیم زیرساخت‌های مناطق زلزله‌زده را با سرعت بیشتری تکمیل کنیم.
صادقی گفت: در گذشته هم بازسازی منطقه ثلاث باباجانی بر عهده گلستانی‌ها بود.
وی ادامه داد: مردم این 7 روستا عنوان کردند با توجه به کمک گلستانی‌ها برای بازسازی این روستاها نام این مناطق را گلستان خواهند نامید.

ارسال 12 کامیون به مناطق زلزله‌زده
مدیرکل کمیته امداد استان گفت: تاکنون 12کامیون و 6 وانت نیسان حامل کمک‌های مردم استان به مناطق زلزله‌زده ارسال شده است.
«امان‌اله حسین‌پور» اظهار کرد: مجموع ارزش کالای جمع‌آوری شده و وجوهات نقدی مردم گلستان توسط کمیته امداد امام خمینی(ره) بیش از 7 میلیارد ریال است که 456 میلیون ریال کمک‌های نقدی و بیش از 6 میلیارد و 730 میلیون ریال کمک‌های غیرنقدی مردم استان بوده است.
حسین‌پور با اشاره به این که روند جمع‌آوری هدایای مردمی همچنان ادامه دارد، اظهار کرد: استان در نظر دارد کاروان بزرگی از مساعدت خیرین را با همکاری سپاه تجمیع و به مناطق زلزله‌زده ارسال کند.
مدیرکل کمیته امداد استان در آخر بیان کرد: شماره حساب 0102196459000 و شماره کارت نزد بانک صادرات 6037691980008189 برای دریافت کمک‌های نقدی مردم اعلام شده است.

استقبال گسترده گلستانی‌ها برای اهدای خون
مدیرکل انتقال خون استان هم از استقبال گسترده مردم گلستان برای اهدای خون و کمک به مردم زلزله‎زده خبر داد.
«سیدمیرمحمدعلی حسینی» در پاسخ به این که تا چه میزان خون از استان به مناطق زلزله‎زده کرمانشاه اعزام شده، اظهار داشت: ارسالی خون به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه نداشتیم، با این حال، اهدای خون با استقبال خوب مردم رو‎به‌رو شد.
وی تصریح کرد: باید آمادگی خود را هنگام بحران حفظ می‎کردیم تا در صورت نیاز بتوانیم خون مورد نیاز را به مناطق حادثه‌دیده ارسال کنیم. خوشبختانه با توجه به همت مردم کشور در اهدای خون به ارسال خون از سوی گلستان نیازی نشد. هنوز هم اهداکنندگان خوبی به مراکز انتقال خون مراجعه می‌کنند. در سامانه نوبت‌دهی اینترنتی برای اهدای خون هم بیش از 700 نفر در استان ثبت‌نام کردند و اگر نیاز باشد با این افراد تماس گرفته می‎شود.
مدیرکل انتقال خون استان یادآور شد: بیش از 15 درصد اهداکنندگان خون در استان، بانوان بود. معمولاً این عدد کمتر از 5 درصد بانوان است. توانستیم خون مورد نیاز استان را تأمین کنیم. سال گذشته نزدیک به 50 هزار نفر مراجعه‌کننده داشتیم و این تعداد امسال به نظر می‎رسد افزایش پیدا کند و تاکنون 45 هزار مراجعه کننده داشتیم.
وی با بیان این که به همت مردم، خون‌دهی مستمر بوده، گفت: استان گلستان در تهیه پلاسمای ضد هاری به همراه استان‎های تهران، مازندران، مشهد و اصفهان جزو 5 استان اول کشور به شمار می‎رود. گلستان جزو یکی از 18 استان کشور برای ارسال پلاسما و داروی مشتق پلاسما به کشور آلمان است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code