موضوعات
گلستان

انتقاد ازآتش زدن زمین های کشاورزی

نویسنده:
نماینده‏ ولی ‏‏فقیه در استان گلستان و امام ‏جمعه گرگان گفت: آتش زدن زمین های کشاورزی بعد از برداشت محصول به ویژه گندم در واقع ناسپاسی نعمت های خداوند است...
1394/03/24
امام جمعه گرگان: آتش زدن زمین های کشاورزی بعد از برداشت محصول ناسپاسی است.
نماینده   ولی    فقیه در استان گلستان و امام  جمعه گرگان گفت: آتش زدن زمین های کشاورزی بعد از برداشت محصول به ویژه گندم در واقع ناسپاسی نعمت های خداوند است.
 به گزارش ایرنا، آیت  الله« سیدکاظم نورمفیدی» در خطبه    های   نماز جمعه گرگان با اشاره برداشت محصولات کشاورزی به ویژه گندم در این فصل از سال افزود: اذعان می کنم که این مساله گناه و معصیت بزرگ است زیرا خاک از نعمت های خداست و از بین بردن نعمت های خدا گناه محسوب می شود.
عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: زمانی که زمینی به آتش کشیده می شود تا کاه زودتر جمع آوری شود در واقع با ایجاد گرمای 400 درجه ای تمام مواد آلی و زنده خاک از بین می رود و زمین ارزشی برای کشاورزی نخواهد داشت.
آیت الله نورمفیدی اظهار کرد: بعد از این مساله وقتی کشاورز اقدام به برداشت محصول بعدی می کند، با کاهش مواجه می شود و گله می کند. در صورتی که خودش عامل اصلی بروز مشکل بوده است.
نماینده ولی فقیه در گلستان گفت: از سوی دیگر براساس آمارهای ارائه شده متاسفانه موقع جمع آوری گندم و حمل و نقل آن فقط در این استان به دلایل مختلف از جمله برداشت ناصحیح و استفاده از ماشین های حمل بار خراب و یا فرسوده 100 هزار تن گندم به هدر می رود.آیت الله نورمفیدی افزود: این مساله هم خودش نوعی ناسپاسی است و بعد انتظار داریم که خداوند به ما برکت دهد و ما را مجازات نکند و در واقع این هم خود کفران نعمت است.
امام جمعه گرگان به مساله زکات اشاره کرد و گفت: همچنین با توجه به برداشت گندم، نباید مساله زکات و نیازمندان فراموش شود زیرا زکات خود باعث برکات زیادی در زندگی و محصول می شود.
آیت الله نورمفیدی در بخش دیگری از سخنانش به مساله آب در کشور اشاره کرد و افزود: امروز این مهم نه تنها در گلستان بلکه در کشور یک مشکل اساسی است اما عده ای باز هم بدون توجه به این مساله از آب آشامیدنی برای شستن حیاط منزل، خودرو و برخی مسائل دیگر استفاده می کنند که این هم کفران نعمت الهی است.
نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری در ادامه به در پیش بودن ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: پیامبر(ص) همیشه در آستانه این ماه با روش های مختلف مردم را بشارت می‌دادند و ما نیز باید در این ماه با توجه به سیره و روش پیامبر(ص) و ائمه نهایت بهره و استفاده ببریم.آیت الله نورمفیدی در پایان خود و دیگران را به تقوای الهی دعوت کرد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code