موضوعات
گلستان

آمادگی منطقه ویژه اقتصادی اترک برای استقبال از سرمایه گذاران

نویسنده:
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گلستان از منطقه ویژه اقتصادی اترک با وسعت هزار هکتار در شمال این استان به عنوان فرصتی مناسب برای سرمایه گذاری یاد کرد و گفت: آماده حمایت از صاحبان سرمایه برای رونق کارآفرینی در این خطه شمالی کشورمان هستیم....
1396/05/18
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گلستان از منطقه ویژه اقتصادی اترک با وسعت هزار هکتار در شمال این استان به عنوان فرصتی مناسب برای سرمایه گذاری یاد کرد و گفت: آماده حمایت از صاحبان سرمایه برای رونق کارآفرینی در این خطه شمالی کشورمان هستیم.

هزینه 150 میلیارد ریالی
به گزارش ایرنا «حجت الله خلیل زاده» در نشستی خبری به مناسبت فرا رسیدن 21 مرداد روز ملی حمایت از صنایع کوچک، اظهار کرد: اکنون زیرساخت‌ها در سطح 250 هکتار از منطقه ویژه اقتصادی اترک فراهم شده است.
وی اظهار کرد: اخیراً 150 میلیارد ریال اعتبار برای آماده سازی منطقه اقتصادی اترک هزینه شد، ضمن اینکه گازرسانی، فیبر نوری، طرح های آسفالت و اجرای شبکه داخلی مخابرات، آن هم با پیشرفت مناسب در دست انجام است.
این مسئول افزود: شرکت شهرک های صنعتی استان برای فعال کردن منطقه ویژه اقتصادی اترک سند مالکیت تفکیک شده را برای 500 هکتار آن از دستگاه مربوطه اخذ کرده است.

سرمایه گذاری در زمین های شمال
خلیل زاده همچنین گفت: در گلستان افق سرمایه‌گذاری بر طبق صنایع بالادستی، آمایش سرزمین و صنعت راهبری شرکت است و بر اساس آن، صنایع در زمین های کم بازده شمال استان استقرار می یابند.وی با بیان این که افزایش شهرک ها و نواحی صنعتی گلستان در دستور کار شرکت قرار ندارد، افزود: اکنون بیشتر سرمایه گذاری شرکت بهره برداری از زمین‌های راکد موجود در 23 شهرک و نواحی صنعتی استان است.
به گفته این مسئول، در شهرک ها و نواحی صنعتی استان 1053 قرارداد برای ایجاد 19 هزار شغل بسته شده است که اکنون واحدهای بهره بردار فعال آن 8 هزار شغل را ایجاد کرده اند.
وی در مورد اولویت سرمایه گذاری افزود: به دلیل این که جذب سرمایه گذاری در گلستان به اشباع نرسیده است نمی توان اولویت بندی برای سرمایه گذاری در استان تعیین کرد ولی استقبال از سرمایه گذاران در 3 حوزه کشاورزی، صنعت و خدمات انجام می شود.

اختصاص 75 درصد اعتبارات نوسازی به صنایع کوچک استان
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گلستان گفت: 75 درصد از تسهیلات بانکی اختصاص یافته به حوزه نوسازی و تجهیز واحدهای صنعتی استان معادل 1870 میلیارد ریال در بخش صنایع کوچک جذب خواهد شد.
وی افزود: امسال برای نخستین بار 2500 میلیارد ریال تسهیلات بانکی به منظور نوسازی و تجهیز واحدهای تولیدی استان اختصاص یافت.
این مسئول گفت: علاوه بر این، ارائه تسهیلات رونق تولید به واحدها و طرح های بالای 60 درصد پیشرفت هم از طریق ستاد تسهیل و رفع موانع تولید پیگیری می شود که سهمیه در نظر گرفته شده امسال استان 2550 میلیارد ریال است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code