موضوعات
گلستان

افزایش بازرسی‌های اداره کل استاندارد درگلستان

نویسنده:
مدیر کل استاندارد و تحقیقات صنعتی گلستان با بیان این‌که تعداد زیادی از آسانسورهای موجود در دستگاه‌های اجرایی استان و بخش خصوصی ایمنی ندارند، به همشهری گفت: دستگاه‌های اداری اخطاریه گرفته مکلف هستند، تا پایان یافتن مهلت مقرر، به رفع نقص و دریافت تائیدیه اقدام کنند، در غیر این صورت پلمب خواهند شد. ...
1396/06/12
مدیر کل استاندارد و تحقیقات صنعتی گلستان با بیان این‌که  تعداد زیادی  از آسانسورهای موجود در دستگاه‌های اجرایی استان و بخش خصوصی ایمنی ندارند، به همشهری گفت: دستگاه‌های اداری اخطاریه گرفته مکلف هستند، تا پایان یافتن مهلت مقرر، به رفع نقص و دریافت تائیدیه اقدام کنند، در غیر این صورت پلمب خواهند شد.  
«محمود فرمانی» افزود: در 2 سال اخیر این اداره کل به شدت بر بخش‌های مختلف تولیدی، صنعتی، آموزشی و دستگاه‌های اجرایی نظارت کرده است و همین موضوع موجب شد تا از مجموع 1000 امتیاز در نظر گرفته شده 999 امتیاز را کسب کند و به عنوان دستگاه اجرایی برتر در استان شناخته شود.
وی افزود: با توجه به این‌که موضوع استانداردسازی با سلامت و ایمنی شهروندان سر و کار دارد، برخی تخلف‌های انجام شده در حوزه استاندارد قابل چشمپوشی نیست.
فرمانی با بیان این‌که در حوزه تدوین برنامه‌ها رشد 171 درصدی داشته‌ایم، گفت: اجرای 20 برنامه جزو تکالیف این دستگاه اجرایی بود که توانستیم آن را به 34 برنامه ارتقا دهیم.
مدیر کل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان افزود: سال گذشته موفق شدیم در زمینه سنجش باسکول‌های ثابت همکف 649  آزمون و سنجش وسایل سبک 9531 آزمون را به انجام برسانیم که 100 درصد این برنامه تحقق یافت.
وی ادامه داد: در بخش بازنگری استانداردها، در 5 ماه ابتدای امسال 71 مورد بازنگری انجام شده است.
فرمانی بازرسی از حوزه‌های فنی واحدهای تولیدی را 310 مورد عنوان کرد و افزود: در این زمینه 39 درصد برنامه‌های در نظر گرفته شده محقق شده و 601 مورد نمونه برداری نیز صورت گرفته است.
وی، اجرای طرح طاها را یکی از مهم‌ترین برنامه‌های  بازرسی حوزه استاندارد عنوان کرد و افزود: با شروع فصل بازگشایی مدارس، راه‌اندازی نمایشگاه‌ها و کنترل قیمت اجناس در بازار های استان مبتنی بر بازرسی استاندار انجام خواهد شد.
این مسئول از تدوین 5 برنامه جدید در شورای استاندارد سازی استان سخن گفت و افزود: اجرای این 5 برنامه در قالب آزمون‌های شیمیایی و فلزات، آزمون بلانکیت در قند، شیرین کننده‌های مصنوعی، اندازه‌گیری سرب در لوازم آرایشی و طرح اندازه‌گیری سموم در محصولات کشاورزی بر عهده استاندارد گذارده شده است که به محض تامین اعتبار مورد نیاز نظارت‌ها اجرا خواهد شد.
فرمانی از بازرسی 81 مورد بازرسی از آسانسور و وسایل شهر بازی در استان خبر داد و گفت: تعداد زیادی از شهر بازی‌ها اخطاریه دریافت کرده‌اند که در صورت رفع نشدن نواقص درمهلت مقرر، نسبت به پلمب و جریمه آنها اقدام خواهیم کرد.  
وی بابیان این‌که از 154 مهد کودک استان بازرسی و بازدید انجام شده است، گفت: مهدهای کودک اخطاریه گرفته  موظف به رفع مشکل تا موعد مقرر اعلام شده هستند.  
مدیر کل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان ادامه داد: در حوزه آموزش مدیران در 5 ماه امسال 41 درصد برنامه ها با 2047نفر- ساعت آموزش و در حوزه توانمند سازی کارکنان 67 درصد برنامه با 1274 نفر-  ساعت آموزش محقق شده است.
وی افزود: سال گذشته 95 مورد پروانه صادر شد که 158 درصد بیشتر از برنامه‌های محول شده است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code