موضوعات
گلستان

افتتاح نخستین مرکز جامع معاینه فنی کشور در گنبدکاووس

نویسنده:
مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان گفت: با حضور مسئولان، نخستین مرکز جامع معاینه فنی کشور و آزمایشگاه هیدرواستاتیک مخازن فولادی بدون درز سی ان جی در گنبدکاووس افتتاح شد.
1396/06/15
به گزارش تسنیم «محمود فرمانی» در مراسم افتتاح نخستین مرکز جامع معاینه فنی کشور اظهار کرد: نخستین مرکز در گنبدکاووس و 2 مرکز دیگر در گرگان با اعتبار یک میلیارد تومان و اشتغالزایی 13 نفر در استان به بهره‌برداری می رسد.
مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان افزود: در حوزه معاینه فنی خودروهای دوگانه سوز، اداره  استاندارد، تکلیف پشتیبانی، آموزش کارشناسان، تست چشم، تایید صلاحیت کارشناسان بازرسی و تائید صلاحیت آزمایشگاه را عهده‌دار است.
فرمانی یادآور شد: اگر کارگروه معاینه فنی خودروهای دوگانه سوز و بخش خصوصی آمادگی داشته باشند، ما این آمادگی را برای تایید صلاحیت داریم.
وی تاکید کرد: تاکنون در حوزه تایید صلاحیت 6 پروژه در بندرترکمن، کردکوی، گرگان و گنبدکاووس راه‌اندازی شده و استاندارد گلستان از لحاظ جایگاه سی. ان. جی سومین استان در کشور است.
مدیرکل استاندارد استان گفت: تعرفه برای این تست مصوب هیات وزیران است. مخازن معدوم شده در این تست از رده خارج یا پرس می شوند تا دوباره به گردونه استفاده وارد نشوند. این تست هر 3 سال یک بار برای خودروهای دوگانه سوز الزامی است.
«عبدالقدیر کریمی» معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس اظهار کرد: توجه به حوزه ایمنی افراد جامعه یکی از الزامات است و ما خوشحال هستیم که استاندارد با همه گستردگی فعالیت خود، به این بخش نگاه ویژه دارد.
فرماندار ویژه گنبدکاووس افزود: سلامت و ایمنی مردم وظیفه و اولویت  کاری مدیران باید باشد و این توجه باید در دیگر امور نیز دیده شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code