موضوعات
گلستان

آغاز پیش‌خرید بن کتاب استان از 15مهر

نویسنده: فاطمه میرزایی خبرنگار -گرگان
رئیس اداره فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان از آغاز پیش‌خرید بن کارت یازدهمین نمایشگاه کتاب گلستان از 15 مهر خبر داد.
1396/07/10
«فرشته آل نبی» در گفت‌و گو با همشهری، اظهار کرد: معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای سیاست ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی و حمایت از نشر، کارت ویژه خرید یارانه‌ای کتاب را با 20 درصد تخفیف در اختیار دانشجویان، طلاب، اساتید، اعضای هیات علمی، مدرسان حوزه و سایر اشخاص حقیقی قرار می‌دهد.
او همچنین خرید اینترنتی بن کارت کتاب را صرفه‌جویی در وقت و ارائه خدمات بهتر اعلام کرد و گفت: علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سایتwww.icfi.ir  نسبت به خرید بن کارت کتاب از تاریخ 15 تا 21 مهر اقدام کنند.
این مسئول درمورد موضوع آثار به نمایش گذاشته در این نمایشگاه گفت: با توجه به نیاز دانش آموزان و دانشجویان در سال جدید تحصیلی به منابع درسی، تلاش شد که  نمایشگاه کتاب استان امسال در 25 مهر برگزار تا دسترسی گلستانی‌ها به کتاب‌های درسی تسهیل شود.آل نبی، هدف از برگزاری نمایشگاه کتاب را دستیابی آسان و ارزان به ناشران کشور و تازه‌های نشر، ترویج فرهنگ مطالعه و آشتی خانواده‌ها، به‌ویژه کودکان و نوجوانان با کتاب عنوان کرد و  گفت: چون تعداد ناشران سراسری و ناشرانی که از مرکز در این نمایشگاه حاضر می شوند، تا این لحظه به طور دقیق معلوم نیست، نمی توانیم آمار دقیقی ارائه دهیم.
 اما امیدواریم در این نمایشگاه تنوع موضوعی بیشتر و همچنین تعداد بیشتری از ناشران به نسبت دوره‌های گذشته را شاهد باشیم.  همچنین مانند دوره های گذشته، برنامه های جانبی نقد و بررسی کتاب، رونمایی و میزگردها را به شکل فعالانه تر از سال های گذشته برگزار کنیم، چرا که باید فرهنگ غنی و ایده‌های نو در کشورمان را در قالب نمایشگاه کتاب به نسل‌های جدید ارائه دهیم.
یازدهمین نمایشگاه کتاب استان به مدت 6روز و در 2نوبت صبح و عصر  از تاریخ 25 تا 30 مهر در محل نمایشگاه های دائمی گرگان برگزار می‌شود. بازدید از  این نمایشگاه صبح‌ها از ساعت 9 تا 12 و عصرها از 15و 30 دقیقه تا 9شب برای عموم رایگان است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code