موضوعات
گلستان

اعزام ۷ تریلی اقلام مورد نیاز به مناطق زلزله‌زده

نویسنده:
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر گلستان گفت: در چند روز گذشته 7 تریلی اقلام مورد نیاز زلزله‌زدگان از گلستان به سوی مناطق زلزله‌زده غرب کشور اعزام شده است....
1396/08/27
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر گلستان گفت: در چند روز گذشته 7 تریلی اقلام مورد نیاز زلزله‌زدگان از گلستان به سوی مناطق زلزله‌زده غرب کشور اعزام شده است.
«حسین احمدی» در گفت‌وگو با مهر اظهار کرد: روز نخست حادثه یک تریلی چادر و 2 تریلی مایحتاج موردنیاز از جمله پتو و مواد غذایی و... به مناطق زلزله‌زده اعزام شد.
وی افزود: روز دوم هم 2 تریلی از گنبدکاووس بارگیری شد که یکی از آن‌ها اقلامی شامل پنیر، دوغ و نان اهدایی یکی از کارخانه‌های استان بود.
احمدی ادامه داد: روز سوم هم 2 تریلی شامل آب‌معدنی بنا بر اعلام نیاز استاندار کرمانشاه به این استان اعزام شد.
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر گلستان گفت: تاکنون 4431 بطری روغن مایع، ۱۴ هزار و ۷۶۰ کنسرو لوبیا، 1440 شعله چراغ فانوس، ۷۰۰ شعله چراغ والور، 1800 قوطی ماءالشعیر، 5355 باکس آب‌معدنی یک‌ونیم لیتری، ۷۲ هزار بطری آب‌معدنی نیم‌لیتری، 1297 پتو، 9600 پنیر ۳۰۰گرمی، 4500 عدد دوغ و 4 هزار عدد نان در قالب این 7 تریلی به مناطق حادثه‌دیده اعزام شده است.

مدیریت تحویل و توزیع اقلام امدادی
احمدی افزود: مدیریت امداد و نجات و تحویل و توزیع اقلام امدادی کل کشور، به جمعیت هلال‌احمر گلستان تحت فرماندهی علیرضا صیاد، معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر گلستان، سپرده شده است.
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر گلستان ادامه داد: افرادی که تمایل دارند کمک مالی به زلزله‌زدگان غرب کشور داشته باشند می‌توانند مبالغ موردنیاز خود را به شماره‌حساب ۹۹۹۹۹ و از طریق ارسال کد#۷۲۴* تلفن همراه واریز کنند.
وی تصریح کرد: همچنین تمام مراکز جمعیت هلال‌احمر در گلستان به‌صورت شبانه‌روزی این کمک‌ها را جمع‌آوری می‌کنند.
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر گلستان در مولد اقلام موردنیاز مردم آسیب‌دیده در زلزله گفت: اکنون به پتو، کنسرو با تاریخ مصرف، وسایل گرمایشی، اقلام بهداشتی، لباس گرم و نایلون ضخیم
 نیازمندیم.
احمدی ادامه داد: با توجه به آسیب دیدن بیش از 1960 روستا ما با یک بحران ملی مواجه هستیم و از مردم عزیزی که قصد کمک دارند تقاضا می‌کنیم برای حفظ کرامت انسانی اقلام تهیه‌شده، نو و دارای تاریخ‌مصرف باشند.

اهدای اقلام موکب گلستان به زلزله‌زدگان سرپل‌ذهاب
رئیس موکب علی‌بن موسی‌الرضا(ع) استان هم از توزیع اقلام این موکب میان مردم زلزله‌زده استان کرمانشاه و سرپل‌ذهاب خبر داد.
«رضا جعفری» اظهار کرد: زمانی که موکب علی‌بن موسی‌الرضا(ع) در کربلا برپا بود از حادثه رخ‌داده برای هم‌وطنانمان در غرب کشور مطلع و متأثر شدیم. با تأکید آیت‌الله نورمفیدی، نماینده ولی‌فقیه در استان، تصمیم گرفتیم کمک‌های مردمی استان را که در اختیار موکب بود به طور مستقیم از کربلا به مناطق زلزله‌زده بفرستیم.
وی افزود: با یک کامیون در منطقه سرپل‌ذهاب حاضر شدیم و هدایای مردم گلستان را با راهنمایی‌های مسئولان در 2 روستا بین مردم زلزله‌زده توزیع کردیم.
رئیس موکب علی‌بن موسی‌الرضا(ع) ادامه داد: اقلام تحویل داده‌شده به مردم زلزله‌زده شامل 1100 تخته پتو، ۴۰۰ مترمربع موکت، برنج و کنسرو به ارزش ریالی حدوداً ۶۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود.

کمک تیم لیگ برتری گلستان به زلزله زدگان
تیم والیبال هاوش گنبدکاووس 250 دست لباس ورزشی به زلزله زدگان کرمانشاه اهدا کرد.
«مهدی محمدی» مدیر عامل تیم والیبال هاوش گنبدکاووس گفت : این لباس‌ها به ارزش 15 میلیون تومان تقدیم هموطنان عزیز شد.
از سوی دیگر خیرین شهرستان گنبدکاووس نیز در اقدامی خودجوش از همان روز اول کامیون‌هایی شامل اقلام ضروری مثل پتو، آب معدنی و غذاهای کنسروی را برای کمک به مردم زلزله‌زده کرمانشاه از طریق جمعیت هلال احمر ارسال کردند و بخشی دیگر از خیران نیز با جمع آوری کمک‌های مالی آن را در اختیار نهادهای مربوطه قرار
 داده‌اند.همچنین چادرهای جمع آوری کمک‌های مردمی در شهرهای بندرگز، نوکنده و روستاهای تابع برای زلزله زدگان کرمانشاه در حال فعالیتند.
در کلاله نیز بیش از ۵۰ میلیون تومان کمک‌های نقدی و غیرنقدی برای زلزله زدگان جمع آوری شده است.
فرماندار کلاله در جلسه برنامه ریزی جمع آوری کمک به زلزله زدگان گفت: باید تلاش‌ها رابیشتر کنیم تا کمک‌های مردم، کارکنان ادارات و نهادها با سرعت، جمع آوری و به هموطنان آسیب دیده رسانده شود.

اهدای حقوق کارکنان دادگستری
تعدادی از کارکنان دادگستری‌های استان هم یک روز حقوق خود را برای کمک به زلزله زدگان استان‌های غربی کشور اهدا کردند.
«هادی هاشمیان» رئیس کل دادگستری گلستان گفت: سایر کمک‌های نقدی و غیرنقدی کارکنان نیز در حال جمع آوری است.
وی ادامه داد: اسباب بازی برای کودکان، پتو، چادر، شیرخشک، لباس گرم، پوشک بچه و پد بهداشتی، کمک‌هایی که تاکنون جمع آوری شده است که برای آسیب دیدگان این مناطق ارسال می‌شود.
چند روز پیش نیز یک محموله کمک‌های دادگستری گلستان شامل پتو، آب معدنی و چادر به کرمانشاه ارسال شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code