موضوعات
گلستان

اعتبارات توانمندسازی محله‌های آسیب‌پذیر محقق نشد

نویسنده:
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فرمانداری ویژه گنبدکاووس گفت: قرار بود برای توانمندسازی ساکنان محله‌های آسیب‌پذیر از طرف بهزیستی گلستان ۶ تا ۱۰ میلیون تومان به هر یک از این محله‌ها در شهرستان گنبدکاووس پرداخت شود که تاکنون محقق نشده است.
1396/05/18
به گزارش تسنیم «حنیفه عصمتی» اظهار کرد: برای اجرای طرح توانمندسازی ساکنان محله‌ها در مناطق آسیب‌پذیر, 6 محله انتخاب و قرار شد از این تعداد، 3 محله به موسسات پیشگام در سازمان‌های مردم نهاد واگذار شود و به هر یک اعتبار 6 تا 10 میلیون تومان تخصیص یابد.
وی افزود: متاسفانه برخی از مدیران دستگاه‌های اجرایی مرتبط با راهکارهای مبارزه با آسیب‌های اجتماعی در شهرستان گنبدکاووس دغدغه این حوزه را ندارند.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فرمانداری ویژه شهرستان گنبدکاووس تصریح کرد: قرار بود برای توانمندسازی ساکنان محله‌های آسیب‌پذیر از طرف بهزیستی استان 6 تا 10 میلیون تومان به موسسات مردم نهات به منظور حمایت از هر یک از 3 محله آسیب‌پذیر گنبدکاووس پرداخت شود که متاسفانه با گذشت 5 ماه از سال این امر محقق نشده است.
عصمتی گفت: با همکاری و همراهی خبرنگاران دغدغه‌مند در این حوزه و پافشاری فرمانداری، سرپناه شبانه مردان در شهرستان دایر شد و اکنون تاثیر وجود این سرپناه در حوزه بانوان به شدت احساس می‌شود.وی یادآور شد: اعتیاد مادر همه آسیب‌های اجتماعی و بزرگ‌ترین منکر جامعه است و یک تهدید استراتژیک در اجتماع به حساب می‌آید که زندگی جوانان و نوجوانان را نشانه گرفته است.
عصمتی تاکید کرد: تقویت خودکنترلی و تعمیق باورهای دینی یک شعار نیست و اگر این 2 موضوع نهادینه شود بسیار تاثیرگذار خواهد بود.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر گنبدکاووس با اشاره به اهمیت مطالبه‌گری گفت: تا زمانی که مدیران، مسئولان و جامعه خبرنگاران، راه‌حل مشکلات حوزه آسیب‌های اجتماعی را مطالبه نکنند، متاسفانه مشکلات افزایش یافته و جامعه ما را تهدید خواهد کرد.
«سید محمد حسینی» عضو کمیته توسعه مشارکت‌های مردمی استان هم اظهار کرد: وضعیت آسیب‌های اجتماعی در شهرستان گنبدکاووس بسیار نامناسب است. معمولاً دستگاه‌ها به صورت جزیره‌ای کار می کنند و برای کاهش آسیب‌های اجتماعی یک مطالبه‌گری و همت جمعی مسئولان و رسانه‌ها نیاز است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code