موضوعات
گلستان

استقبال ۳۵۰ هزار نفر از جشنواره فرهنگ اقوام

نویسنده:
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گفت: در مدت ۴ روز برگزاری یازدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگ اقوام ایران زمین در گرگان، بیش از ۳۵۰ هزار نفر از مردم استان و گردشگران از جشنواره بازدید کردند.
1396/06/19
به گزارش تسنیم «ابراهیم کریمی» اظهار کرد: بیش از 100 هزار نفر نیز از غرفه روستاهای هدف گردشگری یازدهمین جشنواره فرهنگ اقوام ایرانی بازدید کردند و با فرهنگ بومی و آداب و سنت‌هایشان آشنا شدند.
مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان با اشاره به برگزاری این جشنواره به مدت 3 روز در گنبدکاووس، بیان کرد: اقوام  ایرانی شرکت کننده در جشنواره یازدهم برای ادامه برگزاری این جشنواره گرگان را به مقصد گنبدکاووس ترک کردند.
کریمی اظهار کرد: اجرا و هنرنمایی 24 گروه موسیقی آیینی و نمایشی از 12 استان کشور در 4 روز یکی از پر بیننده‌ترین بخش‌های یازدهمین جشنواره فرهنگ اقوام ایران زمین در گلستان بود.
وی افزود: هنرمندان 27 استان در حوزه صنایع دستی، 25 استان در حوزه سوغات و 15 استان در حوزه گروه‌های آیینی و سنتی محصولات و هنرهای خود را در جشنواره بین‌المللی اقوام ایران زمین عرضه می‌کنند.
وی افزود: جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام پیوند نسل جدید با نسل قدیم ماست و در این جشنواره آداب، رسوم، آیین ها، موسیقی‌های بومی محلی و صنایع دستی از یاد رفته گذشتگان یادآور خاطرات کهن و یادآوری و بازآموزی به نسل جوان ماست.
مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان بیان کرد: باید در زمینه فرهنگی در این استان بیشتر کار شود و هم استانی‌ها نباید به جشنواره فرهنگ اقوام که تنها سالی یک بار برگزار می‌شود، اکتفا کنند.
رئیس ستاد برگزاری یازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام اظهار کرد: در عصر جدید و با توجه به شرایط خاص فرهنگ، تنها راه برون رفت از مشکلات فرهنگی کشور، احیا و تداعی کردن رسوم گذشته در ذهن نسل جدید است.
وی افزود: جشنواره فرهنگ اقوام ایران زمین به مدت 4 روز در شهرستان گرگان برگزار شد و تا 20 شهریور ماه نیز در گنبدکاووس با اجرای برنامه‌های به یادماندنی ادامه دارد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code