موضوعات
گلستان

«صبا» توان نگه داشتن ماسک اکسیژن را ندارد

نویسنده:
کودکی، شاید شیرین‌ترین دوران زندگی یک انسان باشد. انسان، محبت‎ها و خاطرات کودکی را هیچ‌گاه از ذهن خود فراموش نخواهد کرد.
1396/06/15
 به گزارش تسنیم، اما کودکی صبا در روستای توران فارس شهرستان رامیان مالامال از درد و رنج شده. کودکی 7 ساله که در اتاق کوچک 18 تا 20 متر مربعی که هنوز هم کامل نیست، روزها با دیدن تلویزیون خود را سرگرم می‎کند.صبا، کودکی نحیف است که حتی دیگر توان نگه داشتن ماسک اکسیژن و لوله آن را در دهان ندارد و خانواده‎اش به جای اینکه از وجود زیبای فرزند در زندگی لذت ببرند از دیدن وضعیت او زجر می کشند.صبا آرزوهایش به اندازه بازی کردن و راه رفتن یک کودک بدون ماسک اکسیژن است. انتظار زیادی نیست که متولیان و مسئولان حامیان اقشار محروم و کم بضاعت به داد بیمارانی همچون صبا برسند.

هزینه های بالای درمان
«مریم حیدری» مادر صبا در مورد بیماری فرزندش اظهار کرد: در سن 4 سالگی، صبا تب شدیدی گرفت و به دنبال آن، از ناحیه کمر به بالا زخم‎هایی در بدن وی ایجاد شد.وی افزود: از این زخم‎ها خون می‎آمد، به صورتی که همیشه باید این زخم‌ها را شست و شو می‌دادم. دخترم را به بیمارستان پیامبر اکرم(ص) در تهران بردیم و بستری کردیم.حیدری گفت: پس از انجام آزمایشات و نمونه‌برداری‎های مختلف، پزشکان اظهار کردند که ویروسی وارد بدن صبا شده و او را بیمار کرده است.
وی یادآور شد: این ویروس به چشم و ریه صبا نفوذ کرده و اکنون نفس کشیدن بدون دستگاه اکسیژن، برایش بسیار سخت است.مادر صبا تاکید کرد: اکنون ریه‎های صبا از بین رفته و دکترها معتقدند باید پیوند ریه انجام شود، اما هزینه‎های درمان بسیار بالاست و پدرش کارگر ساده‎ای بیش نیست.وی گفت: هم من و هم پدرش کارگر هستیم و درآمد آن‌چنانی نداریم تا بتوانیم وی را به بیمارستان تخصصی برده و پیوند ریه کنیم، با امید به خدا منتظر هستیم تا خیران بتوانند برای درمان دخترم کمک کنند.
حیدری اظهار کرد: از 4 سالگی صبا تا امسال مجبور بوده‌ایم به علت نبود دستگاه و کپسول اکسیژن، دخترم را در بیمارستان‌های مختلف گرگان یا تهران بستری کنیم. خوشبختانه امسال با دستگاهی که خرید آن را خیری تقبل کرده می‎توانیم در خانه از دخترمان مراقبت کنیم تا حداقل از هزینه‌های جانبی کاسته شود.مادر صبا با اشاره به مشکلات نگهداری صبا تصریح کرد: مشکلات بسیار است.
همان‌طور که می‎بینید در یک اتاق 18 متر مربعی زندگی می‌کنیم و کل این خانه ارثیه چند برادر شوهر و شوهرم است.وی افزود: مشکل طی مسیر دور بین اتاق  تا سرویس بهداشتی است که با توجه به دستگاه اکسیژن تردد برایمان به ویژه در شب که  مسیر آسفالت هم نیست، سخت است.حیدری یادآور شد: چون برداشتن ماسک اکسیژن از بینی و دهان صبا خطرناک است، حمام کردن برای وی بسیار سخت بوده و تنها راه درمان دخترم پیوند ریه است که امیدواریم هر فردی کاری از دستش برمی‌آید برای درمان دخترم انجام دهد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code