موضوعات
گیلان

2 معمار آستارایی به جایزه جشنواره معمار خاورمیانه رسیدند

نویسنده:
رئیس نظام مهندسی آستارا گفت: طرح «ارسی خانه» 2 معمار جوان از این شهرستان، جایزه بخش پروژه مسكونی جشنواره معمار خاورمیانه در كشور امارات را به خود اختصاص داد...
1396/09/12
رئیس نظام مهندسی آستارا گفت: طرح «ارسی خانه» 2 معمار جوان از این شهرستان، جایزه بخش پروژه مسكونی جشنواره معمار خاورمیانه در كشور امارات را به خود اختصاص داد.
«بهبود معاشكار» در گفت و گو با ایرنا افزود: نیما و سینا كیوانی 2 برادر از آستارا معماران این طرح و لادن مستوفی، مریم سرشار، امیر عباس طاهری، محمد مشعوف، اكبر خلج و علیرضا خوارزمی‌نژاد اعضای تیم طراحی، اجرا و سرمایه‌گذاری آن هستند.
وی اظهار كرد: در این طرح به معماری خانه‌های سنتی، به‌خصوص خانه‌های شهر كاشان، هندسه فضایی، نقش گیاه، آب، نور، قاب‌بندی و شفافیت معماری ایرانی توجه شده است و القای حس معماری ایرانی با رویكرد نوین و متناسب با نیازهای زیست‌محیطی انسان از ویژگی‌های آن است.
به گفته رئیس نظام مهندسی آستارا ایجاد فضایی با حس مكان معماری ایرانی که در عین حال مدرن باشد با در نظر گرفتن نیازهای زیستی انسان، ایده كلی طراحی بنا بوده است.
دهمین جشنواره «معمار خاورمیانه» در شهر دبی برگزار و در كنار برگزیدگان بین‌المللی، از 19 معمار ایرانی در آن تجلیل شد.
نیما و سینا كیوانی پیش از این با طرح‌های ارسی خانه و مهر خانه، جایزه‌های بین‌المللی مختلف را كسب كرده بودند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code