موضوعات
گیلان

‌«همخوانی با كاسپین»‌ در ساحل انزلی

نویسنده: مریم ساحلی‌ انزلی ‌ـ خبرنگار
جشنواره «همخوانی با كاسپین» به مناسبت روز دریای خزر از سوی كمیسیون محیط ‌زیست انجمن طرفداران توسعه انزلی و با مشاركت اداره حفاظت از محیط‌زیست این شهرستان برگزار شد...
1396/05/22
جشنواره «همخوانی با كاسپین» به مناسبت روز دریای خزر از سوی كمیسیون محیط ‌زیست انجمن طرفداران توسعه انزلی و با مشاركت اداره حفاظت از محیط‌زیست این شهرستان برگزار شد.
دبیر اجرایی این جشنواره در گفت‌وگو با همشهری اظهار كرد: شهری چون انزلی با دریا در تعامل و زندگی مردمش‌ تحت تأثیر آن است.
«آرمین صافدل» افزود: هدف از برگزاری این جشنواره یاد‌آوری اهمیت دریاست كه بهره‌مندی از ظرفیت‌ها و چالش‌هایی كه متوجه آن است، به اندیشیدن نیاز دارد. همه آنچه بر این دریا می‌گذرد، بر زندگی ما تأثیرگذار است و تعهد و مسئولیتی كه ‌در برابر آن باید داشته باشیم، واقعیتی انكارناپذیر است.
وی یادآوری کرد: روز دریای كاسپین فرصت مناسبی است تا با پرهیز از شعارهای همیشگی به مرور چالش‌ها و فرصت‌های این عرصه بنشینیم.
صافدل شكل‌گیری رویدادهای فرهنگی و اجتماعی مردمی را در گرو افزایش مشاركت‌ها دانست و تصریح كرد: سازمان‌های مردم‌نهاد می‌توانند با افزایش جلب مشاركت‌های مردمی و سازماندهی نیروهای علاقه‌مند و فعال در ارتقای فعالیت‌های خویش بكوشند. مردم انزلی و گردشگران در این جشنواره گوش به اجرای آواز‌های فولكلور سپردند؛ ترانه‌هایی كه راوی كار و تلاش، آرزوها و حسرت‌ها، شادی‌ها و رنج‌‌های مردم ساحل‌نشین هستند. همچنین در این جشنواره، «احسان محمدی» هنرمند كرمانشاهی عرصه موسیقی به آموزش ساخت ابزارهایی برای نواختن موسیقی با مواد بازیافتی پرداخت. ساخت مجسمه شنی یك ماهی با ماسك اكسیژن از دیگر بخش‌هایی بود كه می‌توان به آن اشاره كرد. كودكان نیز در این جشنواره سهیم بودند و نقش‌هایی رنگین از ماهی‌های دریای كاسپین را بر بومی 7 متری رسم کردند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code