موضوعات
گیلان

۵۰۰ واحد مددجویی در دهه ‌فجر افتتاح می‌شود

نویسنده:
مدیركل كمیته امداد امام خمینی(ره) گیلان با اشاره به جایگاه نخست استان در ساخت مسكن مددجویی از افتتاح ۵۰۰ واحد مسكن در دهه‌ فجر امسال خبر داد...
1396/07/18
مدیركل كمیته امداد امام خمینی(ره) گیلان با اشاره به جایگاه نخست استان در ساخت مسكن مددجویی از افتتاح ۵۰۰ واحد مسكن در دهه‌ فجر امسال خبر داد.
به گزارش مهر، «علیرضا محمدی» در مراسم تبدیل دفتر نمایندگی كمیته امداد گوراب زرمیخ شهرستان صومعه‌سرا به اداره، اظهار كرد: شهرستان صومعه‌سرا درباره میزان اعتبارات اشتغال‌زایی در بخش كمیته امداد در میان شهرستان‌های گیلان در جایگاه نخست قرار دارد.
وی با بیان اینكه بیش از 5 میلیارد تومان اعتبار‌ برای اشتغال‌زایی مددجویان و فرزندان آنها به شهرستان صومعه‌سرا اختصاص یافته است، افزود: توانمندسازی مددجویان و خروج آنها از خانواده كمیته امداد از مهم‌ترین برنامه‌ها و اولویت‌های این نهاد است.
مدیركل كمیته امداد امام خمینی(ره) گیلان با تأكید بر ضرورت برنامه‌ریزی صحیح برای ایجاد اشتغال و رفع بیكاری برای مددجویان و خانواده‌های آنها، گفت: شهرستان صومعه‌سرا در این حوزه اقدامات خوبی ‌‌انجام داده است.
وی درباره تبدیل دفتر نمایندگی كمیته امداد در شهر گوراب زرمیخ به اداره نیز بیان كرد: این تبدیل وضعیت برای سهولت‌بخشیدن به كار مددجویان و كاهش هزینه‌های ایاب و ذهاب آنها تا مركز شهرستان برای رسیدگی به مشكلاتشان انجام شده است.
محمدی در ادامه با بیان اینكه مشاركت‌های مردمی و همكاری و تعامل سایر مسئولان می‌تواند سبب شود كه بسیاری از مشكلات بخش گوراب زرمیخ ‌رفع شود، تصریح كرد: باید مددجویان بدون مسكن نیز در این بخش شناسایی شوند تا از تسهیلات این بخش برای خانه‌دار شدن آنها بهره‌گرفته شود.
وی همچنین با تأكید بر اینكه در دو سال اخیر در گیلان اقدامات خوبی در زمینه مسكن و ساخت واحدهای مسكونی مددجویی انجام شده است، افزود: در 6 ماه‌ نخست سال 6 عملیات ساخت ۵۰۰ واحد مسكونی و 1۵۰۰ سرویس بهداشتی آغاز شده كه در دهه ‌فجر افتتاح می‌شود.

معدن سنگ‌رود آماده واگذاری  به بخش خصوصی
نماینده‌‌ رودبار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینكه شرایط توسعه‌ برای شهرستان فراهم ‌شده است، گفت: شركت‌های تولیدی صنعتی امیر منصور آریا و معدن سنگ‌رود آماده واگذاری به بخش خصوصی هستند كه می‌تواند نقش بسزایی در افزایش سطح اشتغال در شهرستان داشته باشد.
«منوچهر جمالی» در گفت‌وگو با فارس در رودبار با اشاره به شرایط مطلوب معدن سنگ‌رود برای واگذاری به بخش خصوصی اظهار كرد: در گذشته بخش خصوصی برای گرفتن معدن سنگ‌رود اعلام آمادگی كرده بود و اكنون نیز هركسی مایل باشد می‌تواند معدن سنگ‌رود را بگیرد و در آن سرمایه‌گذاری کند.
وی همچنین به واحدهای تولیدی صنعتی امیر منصور آریا اشاره كرد و افزود: این شركت در حال حاضر در تملك بانك ملی قرار گرفته و هركسی برای سرمایه‌گذاری تمایل داشته باشد، می‌تواند آن را در اختیار بگیرد و در مسیر تولید و اشتغال شهرستان گام‌های اساسی بردارد.
نماینده‌ رودبار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینكه شرایط تولید، صنعت و اشتغال در رودبار رفته‌ رفته رو به بهبود است، گفت: علاوه بر فعال كردن واحدهای تولیدی و صنعتی در رودبار اقداماتی درباره راه‌آهن، رمل‌های خروجی و ورودی آزادراه و سایر اقدامات برای شهرهای توتكابن، منجیل و لوشان در نظر گرفته شده كه شرایط توسعه‌ای شهرستان را هموارتر می‌كند.

گیلان ماشین‌آلات مورد نیاز برای مقابله با بحران‌ را ندارد
مدیركل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گیلان گفت: بارندگی‌های شدید اخیر ثابت كرد كه هیچ سنخیتی بین ماشین‌آلات موجود و نیازهای استان وجود ندارد و باید برای مقابله با بحران‌ها امكانات مورد نیاز فراهم شود.
«محمدرضا نازك‌كار» در حاشیه جلسه ستاد بحران شهرستان لاهیجان به ایرنا اظهار کرد: یكی از مشكلات فعلی در گیلان برای مقابله با سیلاب‌ها و بحران‌ها، نداشتن وسایل سنگین راهداری و لایروبی است.
وی با اشاره به اینكه دستگاه‌های موجود نیز پاسخگو نیستند، افزود: در كل 399 دستگاه سنگین راهداری در گیلان وجود دارد كه میانگین عمر مفید آنها 23سال است.
وی افزود: با توجه به سیاست‌های اخیر كه ایمنی و نگهداری راه‌ها را تعطیل‌پذیر نمی‌دانند و بر اساس وظایف ذاتی وزارت راه و شهرسازی و به تبع آن سازمان راهداری در بخش نگهداری راه‌ها، در سال‌های اخیر با محدودیت‌های مالی روبه‌رو بوده‌ایم و به حداقل‌ها اكتفا كرده‌ایم.
وی تصریح كرد: نداشتن این امكانات و نقدینگی باعث شد كه برای بخش خصوصی، طرف‌های قرارداد از پیمانكار و فروشندگان قطعات یدكی و لاستیك و صاحبان وسایلی كه برای راه‌اندازی و بهره‌برداری از ماشین‌آلات نیاز است، مطالباتی به‌وجود
 بیاید.
وی ادامه داد: راهداری گیلان اكنون 140 تا 150میلیارد ریال به این بخش‌ها بدهكاری دارد و تاكنون به‌سبب ضمانت و اعتماد و اطمینانی كه بخش خصوصی به این اداره دارد توانسته است باقی بماند.
وی یادآوری کرد: باید نقدینگی داشته باشیم تا این بخش را سرپا نگهداریم و با پرداخت مطالبات امكانات بخش خصوصی و دولتی بتوانند به كمك بیایند و در بحران‌ها به‌موقع عمل كنند.
وی درباره خسارت‌های وارد شده اخیر به بخش راه‌ها و بناهای گیلان اظهار کرد: 2 بارندگی اخیر خسارت‌های زیادی به حوزه راهداری زده است ولی این خسارت‌ها هنوز جمع‌بندی نشده است.
نازك‌كار گفت: به بعضی از تأسیسات بزرگ و زیربنایی حوزه راهداری خسارت وارد شده است و حتی پل بزرگی در فومن تخریب شده ‌‌كه باید دوباره ساخته شود.
وی افزود: علاوه بر آن در رشت، آستانه، لاهیجان، لنگرود، رودسر و حتی در منطقه اشكورات بسیاری از راه‌های روستایی منشعب از راه‌های اصلی دچار خسارت شده‌اند.
مدیركل راهداری گیلان با اشاره به اینكه تصرف و ساخت‌وسازهای حاشیه رودخانه‌ها باعث كاهش آب‌روها شده است، یادآوری کرد: این بارندگی‌ها نشان داد كه به طبیعت خسارت زده‌ایم و بیشترین خسارت مربوط به كسانی است كه به حریم رودخانه‌ها و طبیعت تجاوز كرده‌اند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code