موضوعات
گیلان

گلریزان برای زنان زندانی جرائم غیر عمد

نویسنده: سارا جوانمرد رشت- خبرنگار
مدیركل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان در نشستی خبری اظهار كرد: دلیل عمده‌‌ حبس زندانیان زن جرائم غیر عمد‌ صدور چك و مسائل مالی است...
1396/06/15
مدیركل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان در نشستی خبری اظهار كرد: دلیل عمده‌‌ حبس زندانیان زن جرائم غیر عمد‌ صدور چك و مسائل مالی است.
«فاطمه رفیعی» از برگزاری جشن گلریزان برای كمك به آزادی زنان در‌بند گیلان خبر داد و گفت: جرم این زنان بیشتر‌‌ اشتباهات مالی و حقوقی است.  رفیعی افزود: این دسته از بدهكاران مالی ‌بابت صدور چك و در بسیاری موارد به دلیل ضمانت ‌دوستان، بستگان، همسران و فرزندانشان‌ از طریق برگه‌های بانكی روانه زندان شده‌اند.  وی با اشاره به اینكه تعدادی از زنان به دلیل ناآگاهی‌های حقوقی و اشتباهاتی در این زمینه به‌ بند و زندان گرفتار شده‌اند، گفت: با پیگیری‌ها و بازدیدهای صورت‌گرفته از سوی امور بانوان و خانواده استانداری گیلان 26 نفر از این بانوان شناسایی
 شدند. رفیعی گفت: در 3 شهرستان گیلان شامل رشت، تالش و لاهیجان ‌بند نسوان وجود دارد كه در برخی موارد این بانوان با فرزندان خردسالشان در‌ بند هستند.
مدیركل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان ادامه داد: این جشن به مناسبت عید غدیر خم و میلاد باسعادت امام علی النقی(ع) ساعت 10 صبح روز چهارشنبه، ۱۵ شهریور در سالن اجتماعات كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان گیلان برگزار خواهد شد.
 وی در ادامه تصریح كرد: شماره حساب 549623125 ستاد دیه گیلان در بانك كشاورزی برای كمك به زنان زندانی اختصاص داده شده است و خیّران می‌توانند با كمك به این زنان كه به علت نا‌آگاهی حقوقی در‌بند هستند، آنان را به كانون گرم خانواده‌ خود برگردانند.  معاون عمران و برنامه‌ریزی فرمانداری استان نیز در جلسه كارگروه امور بانوان و خانواده در فرمانداری رشت گفت: امروز به دلیل ناآگاهی و كوتاهی در بخش آموزش برای زنان شاهد حضور شماری از آنها پشت میله‌های زندان هستیم.
«مونا ابرو فراخ» با بیان اینكه 4 ‌درصد از زندانی‌ها ز‌ن‌ هستند، گفت: برای داشتن جامعه پویا باید زن را به جایگاه والای خود برسانیم.
« حمید كامران‌زاده» مسئول ستاد دیه گیلان نیز درباره وضعیت زنان زندانی جرائم غیر‌عمد اظهار كرد: مبلغ بدهی۳۱ زن زندانی جرائم غیرعمد در حدود ۳ میلیارد تومان است كه امیدوارم با همت مردم شریف گیلان، این كار خیر در روز جشن گلریزان انجام شود و این بانوان دوباره به كانون گرم خانواده‌هایشان بازگردند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code