موضوعات
گیلان

پرندگان وحشی گرفتار ‌‌تور‌های هوایی

نویسنده:
شكارچیان غیرمجاز با رها كردن تعدادی پرنده اهلی در آبگیرها و برپا کردن تور‌های هوایی، پرندگان وحشی را به دام می‌اندازند...
1396/08/30
شكارچیان غیرمجاز با رها كردن تعدادی پرنده اهلی در آبگیرها و برپا کردن تور‌های هوایی، پرندگان وحشی را به دام می‌اندازند.
به گزارش ایسنا، رئیس اداره محیط ‌زیست آستانه اشرفیه اظهار کرد: یگان حفاظت محیط‌زیست آستانه اشرفیه با حضور در منطقه محسن‌آباد دستك اقدام به جمع‌آوری دام‌های هوایی و برخورد با متخلفان شكار و صید كرد.
«جعفر میرزایی» افزود: با وجود اعلام ممنوعیت شكار پرندگان وحشی از سوی سازمان حفاظت محیط ‌زیست كه به دلیل احتمال‌ شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان صورت گرفته، شاهد تعبیه و نصب ادوات مربوط به صید غیرمجاز نظیر دام هوایی در مزارع كشاورزی روستاهای اطراف شهرستان هستیم. بعد از اعلام و تذكر كتبی به دهیاری‌ها، مأموران یگان حفاظت محیط ‌زیست، با حضور در منطقه به برخورد با متخلفان و جمع‌آوری تورهای هوایی اقدام كردند.
میرزایی خاطرنشان‌كرد: در این عملیات كه با حمایت و همراهی نیروی انتظامی همراه بود، علاوه بر ادوات صید غیرمجاز، تعدادی از وسایل نقلیه متخلفان كه مدارك شناسایی نداشت نیز از سوی نیروی انتظامی توقیف شد.
وی تصریح كرد: هرگونه نصب و استفاده از تورهای هوایی و اقدام به شكار اكیداً ممنوع است و با متخلفان برخورد قضایی صورت می‌گیرد.
رئیس اداره محیط ‌زیست آستانه اشرفیه‌ افزود: صیادان در روش شكار با تور هوایی با رها كردن تعدادی پرنده اهلی در آبگیرها و زمین‌های كشاورزی و جلب نظر وحوش، پرندگان وحشی را كه در تاریكی شب قادر به دیدن تورها نیستند به دام می‌اندازند. در این روش از انواع پرنده اعم از پرندگان كوچك‌جثه تا پرندگان شكاری به دام می‌افتند كه در بیشتر مواقع منجر به خفگی آنها می‌شود.
وی تاکید كرد كه بر اساس ابلاغ سازمان حفاظت محیط ‌زیست هر‌گونه شكار پرندگان وحشی تا اطلاع ثانوی ممنوع است و هیچ‌گونه مجوزی در این زمینه صادر نمی‌شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code