موضوعات
گیلان

همکاری ایران و جمهوری آذربایجان در ورزش شنا

نویسنده:
مربی تیم‌ ملی شنای نونهالان و نوجوانان آذربایجان گفت: افزایش و تقویت تبادلات دو كشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در ورزش شنا از الزامات است...
1396/09/13
مربی تیم‌ ملی شنای نونهالان و نوجوانان آذربایجان گفت: افزایش و تقویت تبادلات دو كشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در ورزش شنا از الزامات است.
به گزارش ایسنا، «محمود شهباز اُف» كه به همراه تیم‌ ملی نونهالان و نوجوانان جمهوری آذربایجان برای حضور در مسابقات بین‌المللی شنای تبریز  از مرز زمینی آستارا وارد كشور شده بود، در جمع مسئولان ورزشی این شهرستان اظهار كرد: تیم‌ ملی جمهوری آذربایجان با دعوت رسمی فدراسیون شنای ایران و هیأت شنای استان آذربایجان شرقی در این رقابت‌ها حضور یافته است.
وی با اشاره به اینكه ایران در رشته ورزشی شنا ورزشكاران مستعدی دارد، خاطرنشان كرد: جمهوری آذربایجان هم پیش از این در مسابقات مختلفی كه به میزبانی ایران برگزار شده، مانند جام فجر 1992 و 1993 شركت كرده است.
شهباز اف با بیان اینكه ملی‌پوشان ایرانی در مسابقات كشورهای اسلامی نتایج خوبی به دست آورده‌اند و در كل سرمایه‌گذاری ایران در این ورزش بسیار مناسب است، تصریح كرد: ورزش شنا در ایران رو به پیشرفت است و به همین دلیل افزایش و تقویت تبادلات در این ورزش بین دو كشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان اهمیت پیدا می‌کند.
رئیس هیأت شنا، واترپلو و شیرجه شهرستان مرزی بندر آستارا در این دیدار‌ گفت: استان گیلان از استان‌های صاحب‌نام رشته ورزشی شنا در ایران است.
«رامین بشرویه» با بیان اینكه شهرستان آستارا در صورت تدارك مقدمات، آمادگی میزبانی مسابقات شنای آب‌های آزاد بین دو كشور را در تابستان پیش رو دارد، تصریح كرد: زیرساخت‌های شنا در این شهرستان مرزی و بندری در حال تقویت است و در سال جدید میلادی شاهد بهره‌برداری از یكی از مدرن‌ترین استخرهای سرپوشیده شنای استان از سوی بخش خصوصی در آستارا خواهیم بود.
بشرویه در پایان اضافه كرد: دست‌اندركاران ورزش آستارا آمادگی كامل دارند تا برای رایزنی در خصوص چگونگی برگزاری مسابقات دوستانه بین دو كشور، میزبانی نشستی‌ را با حضور مسئولان این رشته ورزشی برعهده بگیرند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code