موضوعات
گیلان

همراه با «برادر خوانده» در بازار کتاب ایران

نویسنده: مریم ساحلی‌ رشت ‌ـ خبرنگار
کتاب‌ها برای همراهانشان اوقاتی دلنشین را رقم می‌زنند. کتاب‌ها آدم‌ها را از روزمرگی‌های زندگی می‌رهانند و پنجره‌هایی نو برای دیدن و اندیشیدن می‌گشایند...
1396/09/01
کتاب‌ها برای همراهانشان اوقاتی دلنشین را رقم می‌زنند. کتاب‌ها آدم‌ها را از روزمرگی‌های زندگی می‌رهانند و پنجره‌هایی نو برای دیدن و اندیشیدن می‌گشایند. همشهری این هفته نیز با پیشخان کتاب به دیدارتان آمده است و با شما از این یار مهربان سخن می‌گوید.

امپراتوری خورشید
پدیدآورنده: جیمز گراهام بالارد
مترجم: علی‌اصغر بهرامی
ناشر: چشمه
نوبت چاپ: سوم
سال چاپ: 1395
قیمت: 32 هزار تومان
«امپراتوری خورشید» عنوان رمانی است که همراهانش را با بخش‌هایی از زندگی نویسنده و همچنین تاریخ همراه می‌کند. این کتاب داستانی خواندنی درباره سال‌های کودکی و نوجوانی «بالارد» است که هنگام جنگ جهانی دوم در کشور چین و اردوگاه‌های ژاپنی‌ها زندگی می‌کرد. «جیمز گراهام بالارد» معروف به جِی. جی. بالارد نویسنده رمان و داستان کوتاهِ انگلیسی است که در چین به دنیا آمد. پدرش در چین تجارت می‌کرد اما وقتی ژاپنی‌ها در جنگ جهانی دوم بندر شانگهای را به تصرف خویش درآوردند، خانواده بالارد را دستگیر کردند ...

روح گریان من
پدیدآورنده: کیم هیون هی
مترجم: فرشاد رضایی
ناشر: قفنوس
نوبت چاپ: اول
سال چاپ: 1396
قیمت: 15 هزار تومان
«روح گریان من» عنوان داستانی واقعی از زندگی یک زن جاسوس است. مخاطبان این اثر با زندگی پرماجرای «‌کیم هیون هی» همراه می‌شوند. وی در دوران نوجوانی به‌صورت ناخواسته از خانواده‌اش جدا می‌شود، به حزب می‌پیوندد و تحت تعلیم سخت‌ترین آموزش‌های نظامی قرار می‌گیرد و سرانجام به یک جاسوس تبدیل می‌شود. روایتی از کره‌شمالی و دردها، ترس‌ها، نگرانی‌های این جاسوس بر صفحات کتاب «روح گریان من» نقش بسته است. ترجمه فارسی این داستان پر‌ فراز و نشیب امسال در 239 صفحه روی پیشخان کتابفروشی‌های کشور قرار گرفته است.

نانتاس
پدیدآورنده: امیل زولا
مترجم: محمود گودرزی
ناشر: افق
نوبت چاپ: اول
سال چاپ: ۱۳۹۶
قیمت: 5 هزار تومان
«نانتاس» عنوان داستان بلندی است که «امیل زولا» نویسنده برجسته فرانسوی آن را به نگارش درآورده است. وی در این داستان به روایت زندگی یک جوان فقیر و تلاش‌هایش برای رها شدن از فقر و دستیابی به خوشبختی و ثروت پرداخته است. از امیل زولا، رمان‌نویس، نمایشنامه‌نویس و روزنامه‌نگار نامدار، آثار متعددی به جا مانده است. «دارایی خانواده روگن»، «شور زندگی»، «ژرمینال»، «دکتر پاسکال»، «زمین» و «انسان وحشی» عناوین تعدادی از آثار این نویسنده هستند که به فارسی ترجمه شده‌‌اند.

آقای صداقت! اگر جای شما بودم...
پدیدآورنده: کاظم سادات‌اشکوری
ناشر: به نگار
نوبت چاپ: اول
سال چاپ: 1391
قیمت: 6200 تومان
«آقای صداقت! اگر جای شما بودم...» عنوان مجموعه یادداشت‌هایی است که از «کاظم سادات اشکوری»‌ شاعر‌، نویسنده‌، محقق و مترجم‌ گیلانی منتشر شده است. این کتاب که در حوزه طنز به چاپ رسیده دربرگیرنده 12 بخش است که هر یک از آنها با خطاب قرار دادن فردی به نام آقای صداقت آغاز می‌شود. «یک ساعت از 24 ساعت»، «افسانه‌های اشکور بالا»، «شبنم بر خاک»، «از برکه‌ها به آیینه» و «برگ کاهی در تندباد» عناوین تعدادی از آثار اشکوری هستند که تاکنون منتشر شده‌اند. «آقای صداقت! اگر جای شما بودم...» در 102 صفحه و با شمارگان هزار نسخه منتشر شده است.

فرهنگ کامل واژگان پزشکی سنتی گیلان
پدیدآورنده: فرامرز کوچکی زاد
ناشر: بلور
نوبت چاپ: اول
سال چاپ: 1395
قیمت: 9 هزار تومان
«فرهنگ کامل واژگان پزشکی سنتی گیلان» عنوان کتابی دربرگیرنده مجموعه‌ای از واژگان طب سنتی گیلان است. این اثر شامل 3 فصل با عناوین «واژه‌نامه طب سنتی گیلان»، «داروهای درمان سنتی گیلان» و «گیل تجربه» است. «فرامرز کوچکی‌زاد» پژوهشگر گیلانی، در مقدمه این کتاب بیان کرده که در این مجموعه از واژگان اصطلاحات پزشکی، دامپزشکی، داروسازی، گیاه‌پزشکی سنتی و سایر واژه‌های وابسته به علوم پزشکی استفاده شده است. «فرهنگ کامل واژگان پزشکی سنتی گیلان» در 142 صفحه و با شمارگان هزار نسخه منتشر شده است.

برادر خوانده
پدیدآورنده: محمود مهدوی
ناشر: سوره مهر
نوبت چاپ: اول
سال چاپ: 1396
قیمت: 6 هزار تومان
«برادرخوانده» عنوان رمانی تاریخی است که برای گروه سنی نوجوان به نگارش درآمده است. این اثر از تولیدات کارگاه قصه و رمان حوزه هنری است. «محمود مهدوی» در این کتاب از زبان دو شخصیت نوجوان داستان به روایت واقعه تلخ تاراج اردبیل هنگام اشغال این شهر از سوی روس‌ها پرداخته است و مخاطبانش را با بخشی از تاریخ این سرزمین همراه می‌کند. رمان «برادرخوانده» در هشتمین جشنواره سراسری داستان انقلاب عنوان رتبه اول بخش رمان نوجوان را برای محمود مهدوی به ارمغان آورد. این کتاب در 101 صفحه و با شمارگان 2500 نسخه روانه بازار کتاب ایران شده است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code