موضوعات
گیلان

نجات نوجوان معلول ذهنی از خانه‌ مخروبه

نویسنده:
نوجوان حدوداً ۱۶ ساله‌ای كه از مشكل معلولیت ذهنی و جسمی رنج می‌برد، از خانه‌ای مخروبه در روستای گورابجیر صحرا به مركز توانبخشی معلولان ذهنی حكمت رشت منتقل شد...
1396/09/12
نوجوان حدوداً ۱۶ ساله‌ای كه از مشكل معلولیت ذهنی و جسمی رنج می‌برد، از خانه‌ای مخروبه در روستای گورابجیر صحرا به مركز توانبخشی معلولان ذهنی حكمت رشت منتقل شد.
به گزارش گیل خبر، یكی از شهروندان خمامی با بیان اینكه حدود یك‌هفته قبل در مراجعه به خانه یكی از دوستان در روستای گورابجیر صحرا، به‌صورت تصادفی از حضور نوجوانی معلول در خانه‌ای‌ مخروبه مطلع شدم، عنوان كرد: این پسر نوجوان حدودا ۱۶ ساله از معلولیت ذهنی و جسمی رنج می‌برد و در خانه‌ای مخروبه به‌تنهایی زندگی می‌كرد.
به گفته وی، مادر این نوجوان در قید حیات نیست و پدرش که گرفتار اعتیاد شده است با او زندگی نمی‌كند. اقوام این‌نوجوان نیز كه از او برای مدتی نگهداری كرده بودند، از عهده مخارج نگهداری وی بر نیامده و ۳ ماه قبل او را در خانه سابق پدری‌اش كه مخروبه بود و وضعیت نامناسبی داشت‌ رها كرد‌ه بودند. وضعیت به‌گونه‌ای نامناسب بود كه آب باران خانه را احاطه كرده بود و او با گرسنگی و سرما دست و پنجه نرم می‌كرد.
وی زنده ماندن این نوجوان معلول ذهنی را لطف خداوند قلمداد كرد و ادامه داد: از طریق بهزیستی رشت، انزلی و حسن‌رود پیگیری‌های مختلفی صورت گرفت، اما در كمال تعجب پیگیری‌ها نتیجه‌ای‌‌ نداشت و در نهایت با مراجعه به بخشداری خمام خواستار پیگیری موضوع نوجوان بی‌سرپناه و بی‌سرپرست شدیم. سرانجام حكم بی‌سرپرستی وی با پیگیری بخشدار از طریق دادگستری صادر شد و با كمك بهزیستی رشت و اورژانس اجتماعی ۱۲۳ این نوجوان به مركز توانبخشی معلولان ذهنی حكمت منتقل شد.
در حال حاضر وضعیت این نوجوان امیدوار‌كننده است و مقرر شده ‌ هزینه نگهداری وی از سوی كمیته امداد امام خمینی(ره) خمام و دهیاری گورابجیر صحرا تامین شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code