موضوعات
گیلان

مسعود نصرتی شهردار رشت شد

نویسنده:
مسعود نصرتی شهردار سابق قزوین با ۱۱ رأی اعضای شورا به‌عنوان شصت و پنجمین شهردار كلانشهر رشت انتخاب شد...
1396/06/14
مسعود نصرتی شهردار سابق قزوین با ۱۱ رأی اعضای شورا به‌عنوان شصت و پنجمین شهردار كلانشهر رشت انتخاب شد.
به گزارش همشهری، جلسه شورای شهر رشت صبح دیروز با حضور 9 نفر از اعضا بعد از 45 دقیقه تأخیر آغاز شد. سخنران اول این جلسه بیان كرد: امروز روز حساسی برای شورای شهر است؛ ‌‌می‌توانیم چالش داشته باشیم یا ‌روند توسعه شهر را ادامه بدهیم. «احمد رمضانپور» افزود: ما نیروهای خوبی در ‌شهرداری داشتیم که همه دارای سابقه کاری خوبی بودند اما ما باید شهرداری انتخاب كنیم كه قدرت تعامل با ارگان‌های مختلف سیاسی و اجتماعی و امنیتی را داشته باشد. شهردار باید از صفر تا صد امور شهری آگاه باشد. امروز فرصت امتحان كردن و كارگاه آموزشی نیست و باید شهرداری با همه این ویژگی‌ها انتخاب كنیم.
وی ادامه داد: دومین موضوع این است که جبهه اصلاحات با لیست امید به شورا آمد ولی از دوستان خواستیم به شكل سیاسی ورود نكنند. به همین دلیل تنها كاندیدای ما «محمد زالفی» پیش از این جلسه استعفای خود را از كاندیداتوری شهرداری رشت اعلام كرد. رمضانپور در ادامه پیام استعفای زالفی را قرائت كرد.«رضا رسولی» سخنران دیگر این جلسه گفت: افسوس می‌خورم که نمی‌توانیم شخص توانمندی مانند زالفی را داشته باشیم. وی در ادامه خبر داد که «مهدی فرشاد فقیه» هم از كاندیداتوری شهرداری رشت استعفا داده است. رسولی پیام انصراف فرشاد فقیه را نیز قرائت كرد. در ادامه این جلسه «مسعود كاظمی» هم در تماس تلفنی با امیرحسین علوی رئیس شورا استعفای خود را اعلام كرد. درنهایت از بین مسعود اسلامی و مسعود نصرتی، نصرتی با 11 رای از 15 رای اعضای شورای اسلامی به‌عنوان شهردار رشت انتخاب شد. در ادامه جلسه محمدحسن عاقل‌منش هم گفت: به‌دور از هرگونه سیاست‌ورزی توانستیم شهردار انتخاب کنیم. امیدوارم ایشان بتوانند پاسخ مثبتی به این اعتماد‌ بدهند. وی افزود: درخواست دارم برای پروسه صدور حکم از سوی وزیر کشور با انتخاب یک مامور ویژه برای ارسال نامه به وزارت کشور و دریافت پاسخ، بتوانیم رکوردی را در دریافت سریع حکم شهردار داشته باشیم.
«جلال‌الدین محمد شکریه» دیگر عضو شورا نیز گفت: 3 تن از کاندیداها با استعفای خود از خود گذشتگی کردند. ما فرصت آزمون و خطا نداریم. شهر ما خسته و از مدار توسعه عقب مانده است. خواهش می‌کنم هر چه زودتر حکم  شهردار جدید را از وزارت کشور اخذ کنیم.
«فرهام زاهد» عضو دیگر شورا هم بیان کرد: شایسته است دوستان از مسیر اخلاق خارج نشوند تا همکاران ما و دوستان شهرداری بتوانند در فضای آرام کار و خدمت کنند. از آقای نصرتی هم می‌خواهم تا پایان دوره چهارساله با شورا همراه باشند.«فاطمه شیرزاد» سخنگوی شورا هم بیان کرد: به همه مردم قول می‌دهیم که شهردار انتخاب شده یک فرد مستقل‌ است و ما نباید ایشان را برای خودمان مصادره کنیم. نصرتی متولد قزوین و دارای مدرک کارشناسی عمران و دکترای شهرسازی در گرایش جغرافیا و برنامه‌ریزی شهری است. او بیش از دو دهه سال سابقه فعالیت در حوزه مدیریت شهری دارد. ریاست مجمع جهانی شهرهای اسلامی و ریاست مجمع جهانی شهرهای جاده ابریشم از دیگر سوابق اوست. وی به مدت 6 سال شهردار قزوین بوده است. خرداد امسال پس از برکناری محمد علی ثابت قدم در شورای چهارم شهر فرامرز جمشیدپور به عنوان سرپرست فعلی شهرداری رشت انتخاب شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code